Hedef bütün yüksek binalar

Editör
19.12.2011

 

Gayrimenkul sektöründe danışmanlık konusunda faaliyet gösteren Proje Beyaz ile tesis yönetiminde Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından biri olan YKS önemli bir işbirliğine imza attı.

Proje Beyaz ile YKS başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelindeki bütün yüksek binalarda ve A+ projelerde tesis yönetimi ve gayrimenkul danışmanlığı konusunda ortak hizmet vermeyi hedefliyor. 

İnşaat firmalarına, yatırım gruplarına, kurumlara ve bireylere 360 derece gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren Proje Beyaz Danışmanlık ile Yapı Kredi Koray ve Koray İnşaat’ın 30 yıllık deneyimi ve tecrübesi ile kurulan YKS, projelerde ortak hareket etme kararı aldı. 

Hedef bütün yüksek binalar 

Profesyonel gayrimenkul danışmanlığı ve profesyonel tesis yönetiminin bir bütün olması gerektiğini vurgulayan Proje Beyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, YKS ve Proje Beyaz’ın yaptığı bu işbirliği ile Türkiye’de ilk kez bu iki hizmetin bir arada sunulacağını söyledi. Uzun, “Yeni projelerde mimari aşamada devreye girmeyi hedefliyoruz.

Bu kapsamda YKS yatırımcılara projeyi daha proje safhasında iken teknik olarak değerlendirecek, yönetim maliyetlerini, işletim giderlerini, gelebilecek talepleri önceden görerek, yatırımcıya yön verecek. Proje hayata geçtiğinde de yönetimini üstlenecek.

Biz ise proje aşamasında yatırımcı için, o bölgedeki gayrimenkul ihtiyacını, konut mu yoksa ticari bir proje mi olması gerektiğini, metrekare birim fiyatının ne olması gerektiğini, satış grafiğini, nihai müşterilerin isteklerini tespit edeceğiz.

Ayrıca proje teslim edildikten sonraki yol haritasını, yapılan yatırımın yatırımcı ve müşteriye finans analizini yapıp, nasıl bir projenin hayata geçirilmesi gerektiği konusunda yatırımcıya danışmanlık hizmeti vereceğiz.

Projenin başlangıcındaki satışını, proje tesliminde ise kiralama ve 2. el satış faaliyetlerini üstleneceğiz” diye konuştu. 

Proje sahiplerine büyük katkısı olacak

Tesis yönetimi firması olarak binaların yönetiminde de oldukları için sürekli kendilerine gayrimenkul kiralama ve satışı konusunda talep geldiğini anlatan YKS Genel Müdürü Bahadır Adıyaman ise, “gayrimenkul danışmanlığı bizim uzmanlık alanımızdaki bir iş değil.

Bu nedenle bu işi en iyi yapan firma ile işbirliği yapmak istedik ve Proje Beyaz ile çözüm ortağı olduk. Bundan sonraki süreçte yönetimini yaptığımız mevcut binalarda gayrimenkul danışmanlığı için Proje Beyaz’la birlikte hareket edeceğiz.

Çünkü sektörümüzde merdivenaltı olarak tarifleyebileceğimiz şekilde çalışan çok sayıda firma da var. YKS olarak bu işin profesyonellerle birlikte yapılması gerektiğine inandığımız için Proje Beyaz ile işbirliği yaptık. İşbirliğimizin her iki firmaya, çalışacağımız firmalara ve bireylere büyük katkısı olacağına inanıyoruz” dedi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account