Kısa dönemli araç kiralama sektöründe faaliyet gösteren Zeplin Car’ın sahibi Hakan Sevim, doğduğu yer olan Burdur’un Karamanlı İlçesi’ne okul yaptırdı.

Yazar:Editor
19.12.2011

 

Hakan Sevim, sosyal sorumluluk strateji doğrultusunda Karamanlı’daki okul inşaatına 1 yıl önce başladı ve 11 Kasım 2011 tarihinde tamamlayıp, eğitimin hizmetine sundu.  Yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olan okul için Hakan Sevim şu bilgileri verdi:“Ben Burdur’un Karamanlı ilçesinde doğdum.  Ailemin bir bölümü hala orada yaşıyor.  Küçük bir girişimci olarak başladığım iş dünyasında belli bir büyüklüğe ulaştım. 

Sosyal sorumluluk anlayışımın bir parçası olarak doğduğum yere bir şeyler yapmak istiyordum. Araştırınca en iyi seçeneğin okul olduğuna karar verdim.  Bu kapsamda Kasım 2010 tarihinde başladığım Anadolu Öğretmen Lisesi inşaatını 1 yıl gibi kısa sürede tamamlayıp hemşerilerimin hizmetine sundum.”

Hakan Sevim Anadolu Öğretmen Lisesi, 1700 metrekare alanda, 12 derslik, 1 kütüphane, 1 laboratuar ve 5 idari ofisten oluşuyor. Okunun 12 bin metre kare de açık alanı var. 

 

KAYNAK:Hürriyet Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account