20 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilen Konya Anemon Oteli'nin kurdelesini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu kesti

Editör
19.12.2011

 

Manisalı işadamı İsmail Akçura, Anemon otellerini Anadolu'ya yayma politikasına tam gaz devam ediyor. 20 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilen Konya Anemon önceki gün düzenlenen törenle hizmete girdi. Konya Anemon, Anemon oteller zincirinin 17'nci halkasını oluşturuyor. Konya Anemon, Hz. Mevlana'nın 738. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Şebi-i aruz törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından açıldı. 22 yılda 17 oteli açan Manisalı işadamı İsmail Akçura, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Hedefimiz önümüzdeki yıllarda ülkenin en saygın ve prestijli otel zincirini oluşturmak. Kaliteli otel hizmetinin sadece yabancı markalar tarafından değil, Türk bir marka tarafından da verilebileceğini kanıtlamak istiyoruz" dedi.

İKİ MUTLULUK 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise, Şeb-i aruz törenlerinin yanı sıra., Anemon otellerinin 17'ncisini açmanın mutluluğu içinde olduklarını belirtti. Arınç, "Bugün burada iki mutluluk birden yaşıyoruz. İsmail Akçura gibi çok değerli bir işadamımız Konya'da yatırım yapıyor ve Şeb-i aruz törenlerinde 60'a yakın büyükelçiyi, başbakan ve bakanları ağırlıyoruz. İsmail Akçura 7 yıl önce, Konya'ya yatırım yapacağını söylemişti. Bugün bunu gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Konya, böyle otellere layık " diye konuştu.

Otelin açılışına, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya milletvekilleri ve turizm sektörünün önde gelen isimleri katıldı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise, İsmail akçura'dan Konya'ya ikinci bir otel yapmasını istedi. Davutoğlu, belediyenin yer tahsisi yapacağını da belirtti.

Yılda 500 bin konuk

Anemon oteller zincirinin Anadolu'da 13 şehirde 4-5 yıldızlı, butik oteller kategorisinde inşaat edilen 17 oteli bulunduğunu belirten İsmail Akçura, "Toplamda 3 bin 600 yatak kapasitesi ile yılda 500 bin kişiyi otellerimizde ağırlıyoruz" dedi. 10 ayda inşa edilen 5 yıldızlı Konya Anemon Oteli'nin 400 yatak kapasitesi olduğunu belirten Akçura, "80 personel ile turizme hizmet vereceğiz. Bu otel Konya'nındır. Bu otel ulusal bir kaynaktır. Bizler, bu ulusal kaynağın geçici kullanıcılarıyız, fakat bu otel Konya'da kalıcı. Konyalıların bu otele sahip çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu.

2013'te sayı 20 olacak

Anemon Oteller Zinciri Onursal Başkanı İsmail Akçura'nın "2013 yılında 20 otel" hedefine ulaşacaklarını belirten Anemon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salim Yavaş ve İcra Kurulu Başkanı Oğuz Akçura ikilisi kendilerine yeni hedef koyduklarını belirterek, "Otelcilik sektöründe artık profesyonelleştik. Kendi otellerimizi inşaat edip, işleten bir şirketiz. Artık 10 ayda bir otel inşa edebiliyoruz. 2013'e kadar Adana, İskenderun ve Kula'daki üzüm bağları arasındaki yapacağımız oteller ile sayımız 20 yi bulacak. Geriye kalan 10 yılda ise Türkiye ve dünyada 50 otele ulaşmak" dediler.

Anemon otelleri nerelerde var?

* Manisa 

* Marmaris

* Aydın

* Denizli

* İzmir (4 tane) 

* Çiğli

* İstanbul Galata

* Kula (2)

* Malatya

* Eskişehir

* Afyon

* Ordu 

* Kütahya Çavdarhisar 

* Antakya

* Konya

Kaynak : Yeniasır

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account