Çevre ile ilgili dilekler VİKO’nun Dilek Ağacı’nda toplandı...

Editör
16.12.2011

 

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lideri VİKO, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen KSS Çözümleri Pazaryeri Etkinliği’ne Dilek Ağacı ve aldığı ödüller ile damgasını vurdu.  

Etkinliğe katılanlar VİKO standındaki Dilek Ağacı’na aydınlık bir gelecek ile ilgili dileklerini yazdılar. VİKO etkinlikte ‘Çevre Stratejisi Uygulama Ödülü’ ve ‘Paydaş Kategorisi Birincilik Ödülü’nün sahibi oldu.

“Sürdürülebilir ve Aydınlık Bir Gelecek İçin” misyonuyla çevre ve toplum boyutunda yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken elektrik anahtar ve priz sektörünün lideri VİKO, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından CSR Europe, Amerikan Şirketler Derneği, UNDP ve Kadir Has Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştirilen "KSS Çözümleri Pazaryeri" etkinliğine katıldı. 

VİKO’ya iki önemli ödül 

Türkiye’den 21 şirketin bir araya geldiği KSS Pazaryeri Etkinliği’nde,  VİKO, projeleri ile de sergi alanındaki yerini aldı.  İşletme 2023 vizyonuna uygun olarak 3 farklı kategoride verilen ödüllere, VİKO çevre alanında  “Aydınlık Bir Gelecek İçin” projesi ile katıldı.

Corporate Social Responsibility Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği) ulusal ortakları ve kurumsal sosyal sorumluluk uzmanlarından oluşan Değerlendirme Kurulu tarafından verilen  “Çevre Stratejisi Uygulama Ödülü “ ve Pazaryeri katılımcılarının oylaması ile seçilen  “Paydaş Kategorisi Birincilik Ödülü”ne  layık görülen VİKO’nun ödüllerini Yönetim Kurulu Üyesi Selim Dağbaşı aldı. 

VİKO’nun 2011 yılında hayata geçirdiği “Aydınlık Bir Gelecek İçin…” Projesi iki aşamadan oluşuyor.  Birinci aşamada ‘Doğal Kaynaklarımızı Koruyalım, Hep Birlikte Aydınlık Geleceğin Resmini Yapalım’ temasıyla düzenlenen Resim Yarışması’na 108 İlköğretim Okulu katıldı ve yaklaşık 30 bin öğrencinin doğal kaynakların bilinçli kullanılması anlamında bilinç kazanmaları sağlandı.

 Projenin ikinci aşamasında “Aydınlık Bir Gelecek İçin, Geri Dönüşüme Destek Verin! ” temasıyla biri üniversite olmak üzere toplam 12 okulun işbirliği ile Geri Dönüşüm Projesi gerçekleştirildi.

Kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerini; etki, değer katma ve sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda yönettiklerini belirten VİKO KSS Kurul Başkanı ve İnsan Kaynakları Müdürü Gülay Selki, “VİKO’da kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik” toplumun sosyal, çevresel ve ekonomik kaygılarını, faaliyetlerinin ve paydaşlarıyla ilişkilerinin parçası haline getirmek, topluma karşı etik ve sorumlu davranarak, bu yönde sürdürülebilir projeler üretmektir” dedi.

Dileklerimizle geleceği şekillendirelim…

Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte VİKO’nun standında kurulan Dilek Ağacı büyük ilgi gördü. Katılımcılar, geri dönüşümlü plastik atıklardan ve ambalaj malzemelerinden üretilen, yapımında hiçbir yapıştırıcı ve kimyasal madde kullanılmayan Dilek Ağacı’na, nasıl bir çevre istediklerine ilişkin görüşlerini ve temennilerini yazıp astı.

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account