1943'ten beri Adana'da projeler geliştiren Kulak İnşaat, İstanbul'a Büyükçekmece'de yapacağı 44 malikâne ile girdi. Grup, 2012'de 250 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Editör
16.12.2011

 

Adanalı Kulak İnşaat, KLK Gayrimenkul adıyla İstanbul pazarına giriyor. Yurtdışında çeşitli ülkelere savunma bakanlığı binaları, Birleşmiş Milletler binası gibi çok sayıda uluslararası iş tecrübesi olan şirket, İstanbul gayrimenkul piyasına dört yeni yatırımla girmeye hazırlanıyor.

Kulak İnşaat Genel Müdürü Bahadır Yetki, ilk olarak Büyükçekmece'de kalabalık ailelere yönelik 44 adet malikâne ile işe başlayacaklarını söyledi. KLK İnşaat olarak 2011 boyunca arazi geliştirme çalışmaları yaptıklarını söyleyen Yetki, 200'e yakın araziyi incelediklerini de açıkladı. 

2.5 DÖNÜM BAHÇELERİ OLACAK 

Yetki, 2012'de Büyükçekmece'ye malikâne yaşamını getirecek olan projenin Uras&Dilekçi Mimarlık'ın yapacağını proje çalışmalarının halen devam ettiğini kaydetti.

Projenin 110 dönüm arazi üzerinde her birinin 2.5 dönüm kendi özel bahçesi ve havuzunun olacağı malikânelerden oluşacağını söyleyen Yetki, daha sonra sırasıyla Basın Express Yolu'nda iki ayrı projeye başlayacaklarını aktardı.

Bölgede 25 bin metrekarelik arazi üzerinde 130 konuttan oluşan bir konut kulesi inşa edeceklerini söyleyen Yetki, aynı bölgede ikinci projenin ise Sefaköy'de 700 konuttan oluşacağını ve 20 bin metrekarelik ticari alana sahip olacağını söyledi.

Yetki, 2012 yılında başlayacakları dört projeye toplam 250 milyon TL yatırım yapacaklarını da vurguladı. 2013'te yapacakları yatırımlara da bu yıldan arazi alım çalışmalarını tamamlayarak hazırladıklarını açıklayan Yetki, dört projenin daha hazırlıklarını yaptıklarını belirtti.

Yetki, 2013'te Kartal-Maltepe hattı, Topkapı -Merter hattı ve Bağcılar'da proje geliştireceklerini söyledi. 2012'yi bir başlangıç yılı olarak kabul edeceklerini büyük yatırımları ise 2013'e saklayacaklarını söyleyen Yetki, 2013'te bin 500 konutluk projeler yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account