Maxicondense Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan

Yazar:Editor
15.12.2011

 

Merkezi ısıtma sistemleri ürün gamında kaskad sistemlerini de bulunduran DemirDöküm, bu alandaki iddiasını da ortaya koymaktadır.

Farklı kapasite ihtiyaçlarına göre kaskad imkanı sağlayabilen Maxicondense, yoğuşma teknolojisi ile yüksek verim değerlerine ulaşmaktadır.

Maxicondense duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, sırt sırta montaj seçeneğine de olanak sağlamaktadır. 

Maxicondense duvar tipi yoğuşmalı kazanların eşanjörü üstün bir inovasyon ürünüdür. Eşanjörün su tarafı, bakırdan, yoğuşmaya maruz kalan dış tarafı ise korozyona  uygun paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Bu sayede emsallerine göre çok daha düşük baca gazı sıcaklıklarında çalışmakta dolayısı ile  yüksek yoğuşma verimleri elde edilmektedir. 

Doğal gazın yanması sonrasında, atık gazın 55 °C<  oluşan yoğuşma, bacada değil cihazın içerisinde olmaktadır. Bu anlam da yoğuşma özelliği emsallerine göre çok daha yüksektir.   

Maxicondense Duvar Tipi Yoğuşmalı kazanlar; kaskad çalışabilme özelliği ile 400 kW; paralel ve seri bağlantılar ile 3mW’a kadar güç elde edebilmektedir.

Maxicondense Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan, sabit gaz-hava karışımını sağlayan premix eşanjör ile %108,7’ e varan yüksek verim seviyesi elde etmekte ve tüketiciye %25’ lere varan oranlarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

50 kW ve 100 kW kapasiteli Maxicondense Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar, minimum çalışmada 16.3 kW’ a kadar düşebilen ısıl güç değerinde çalışabilmekte dolayısı ile   sistemin çok az ısıl güç talep ettiği koşullarda  en az  yakıt tüketimi ile avantaj ile sağlamaktadır

Doğal gaz ve LPG ile çalışabilen Maxicondense Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan ile düşük ısıtma devresi, yüksek ısıtma devresi ve kullanım suyu devreleri ayrı ayrı kontrol edilebilmektedir. 

 Cihazların uzaktan kumanda edilebilmesini sağlayan kumanda panosu, büyük LCD ekranı, fonksiyonel ve kolay anlaşılır menüsü, programlanabilme özelliği ve 100 metreye kadar erişimi destekleyen kablosuz tasarımı ile kolay kullanım imkanı sağlamaktadır. Ayrıca oda termostatı özelliği ile bireysel kullanımlarda yakıt tasarrufunu da arttırmaktadır.  

Maxicondense Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Üstün Özellikleri:

16,3 kW’ a kadar modülasyon yapabilme

Düşük baca gazı sıcaklığı

Kaskad sistemlerinde üniteleri eşit zamanlı ve sıralı çalıştırabilme özelliği

Master cihazda arıza olması durumunda acil durumlarda slave cihazları kontrol edebilme

Master cihazla akuple kontrol panosu

400 kW’ lık setler ile 3 MW’ a kadar kaskad imkanı

Yüksek sıcaklık, düşük sıcaklık ve boyler devrelerini kontrol edebilme

Sırt sırta ve yan yana montaj edilebilme

Dış hava sensörüne bağlı olarak çalışabilme

Mikroişlemcili kontrol kartı ve hata bildirimi

Düşük sıcaklık ve yüksek sıcaklık devrelerini oda termostatı ile kontrol edebilme

Uzaktan kumanda sistemi üzerinden Lejyonella koruma özelliği girişi

CE ve TSE belgeli

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account