Adell Armatür’e ISO Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün Ödülü…

Editör
15.12.2011

 

İstanbul Sanayi Odası üretimde üretmiş olduğu çevre dostu banyo ve mutfak armatür nedeniyle Adell Armatür’ü ödüle layık gördü. Akatlar’daki ISO Vakfı Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törende Adell Armatür Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Topçu İSO Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün Ödülünü İSO Başkanı Tanıl Küçük’den aldı. 

Ülkemizin en büyük sanayi kuruluşlarının üst kuruluşu olan İstanbul Sanayi Odası Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün ve Uygulamalar üreten çevreci şirketleri ödüllendirdi. Bu şirketler arasında Adell Armatür de arge ve inovasyon çalışmaları sonucunda geliştirdiği, su, enerji ve zaman tasarrufu sağlayan Termostatik Bataryalar ile “İSO Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün Ödülü” ne layık görüldü.

İstanbul İkitelli Organize Sanayi bölgesinde modern teknolojiler kullanarak üretim yapmakta olan Adell Armatür, ürünleriyle nitelikli, markalı konut sektörüne hizmet vermektedir. Ürünleri bayi kanalında, zincir marketlerde ve ihracat yapılan 30 ülkede satılmakta ve tüketicileri sağlıklı suyla buluşturmaktadır. 

Adell Armatür Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Topçu İstanbul Sanayii Odası’nın üretimde ve tüketimde çevreci olmayı teşvik etmesinin önemli bir girişim olduğunu ancak iş dünyası olarak da bu anlayışa topyekün destek vermek gerektiğini vurguladı. Topçu, “Gelecek nesillerin hakkını tüketmeden üretmek zorundayız.

Bu nedenle Adell Armatür olarak sürdürülebilir projeler geliştiriyoruz. Arge ve inovasyon çalışmaları ile daha az su tüketen daha çok çevreyle barışık üretim yapma gayreti içinde oluyoruz. 2008 yılında da İSO tarafından Çevre Teşvik Ödülü almıştık. Şimdi 2011’de de yeni bir ödülle çevreci kuruluş olduğumuz bir kez daha tescillenmiş oldu. 

Sürdürülebilir soysal sorumluluk projemizin üçayağı var. Su kültürünü tanıtmak (su kültürü koleksiyonumuz), Su bilincini geliştirmek ve Su ve enerji tasarrufunu ön plana alan ürünler üretmek.

 Bu projemizin bir parçası olarak üretmiş olduğumuz yeni nesil ve inovatif ürünümüzle ödül almak bizleri mutlu etmiştir.  Bizleri bu ödüle layık gören ISO Başkanı Tanıl Küçük ve ISO Başkan Yardımcısı Hikmet Tanrıverdi ile çeşitli üniversitelerden bu konuda jürilik yapan akademisyenlere teşekkür ederiz.

Ayrıca Tüm çalışanlarımızın adına almış olduğumuz bu önemli ve değerli ödülün hak edilmesinde, alınmasında emeği geçen, ter döken tüm çalışanlarımıza, paydaşlarımıza, tedarikçilerimize, bizi tercih ederek destek veren müşterilerimize, bizi biz yapan Türkiye’mize teşekkür ederiz. “ dedi. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account