Bu Kış Evler Sherpa ile Isınıyor

Yazar:Editor
15.12.2011

 

Akcor Havalandırma Sistemlerinin distribütörlüğünü yaptığı Olimpia Splendid markasının ısıtma sistemlerinden ‘Sherpa Isı Pompası’, enerjisini dış ortamdaki havadan alarak iç ortamı ısıtıyor. Kış aylarında evlerde yüksek sıcaklık sağlayan Sherpa, aynı zamanda iç ünitesindeki sistemle sıcak su kullanımı da sağlıyor. İstenilen sıcaklığa daha çabuk ulaşılırken, yüzde 75 oranında enerji tasarrufu sağlanıyor.

Akcor Havalandırma Sistemleri’nin sunduğu Sherpa Isı Pompaları,  kış günlerinde daha az enerji kullanımıyla ısınma çözümü sunuyor. Isıyı toplamak ve dağıtmak için tasarlanmış iki üniteden meydana gelen Sherpa, üstün teknolojisiyle profesyonel çözümler sunuyor. Yenilenebilir enerji sistemi sayesinde yüzde 75 enerji tasarrufu avantajı sunan Sherpa, iç mekanları ısıtmanın yanı sıra sıcak kullanım suyu da sağlıyor.

Akcor Sherpa ısı pompaları, iç ortamdaki hijyeni sağlamak için ek elektrikli ısıtıcı kullanma imkanı sunuyor. Sherpa, -150C’ye varan sıcaklıklara kadar tüm ısıtmayı karşılayabiliyor.

550 C’ye kadar varan sıcaklıklarda ise sıcak kullanım suyu sağlayarak fan coil, radyatör ve bi2 gibi ısıtma cihazları ile sıcaklığı kontrol edebiliyor. Sherpa  hava sistemleri ile istenilen sıcaklığa ulaşılırken, sıcak kullanım suyu da sağlanabiliyor.

Üstün teknoloji, yüksek performans sunuyor

Isı pompası teknolojisi, Avrupa Birliği Direktifleri RES20/20/20 enerji kaynaklarında geri dönüşüm sağlayan sistemler listesinde de yerini alıyor. Akcor Sherpa havalandırma sistemleri, tüketilen her 1 kWs elektrik için 4.1 ile 4.4 kWs ısı üretiyor. Yüksek performanslı bu cihazlar enerji tüketimini azaltarak, düşük maliyetlerle ısı sağlıyor.

Yüksek performansı ile Akcor Sherpa ısı pompaları, A ve B sınıfı binalarda uygun çözümlerle enerji tasarrufu sağlayarak kullanım açısından tercih sebebi oluyor. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account