Daikin Ururu Sarara: Klimadan sonra yapılan en iyi buluş

Yazar:Editor
15.12.2011

 

Dünya iklimlendirme sektörünün öncüsü Daikin, sıcaklığı, havalandırmayı ve nem oranlarını kontrol eden Ururu Sarara Inverter Klima’yı tüketicilerin beğenisine sundu.

Benzersiz bir sisteme sahip olan yeni Ururu Sarara, dünyada ilk kez 1 sistemde 4 farklı hava temizleme tekniğini bir araya getiriyor. Daikin Ururu Sarara, ısıtma ve soğutma özelliğiyle her mevsim için ideal çözüm oluyor.

Sadece Daikin’de bulunan özel tasarım Flash Streamer ünitesi ile Ururu Sarara havayı temizler, olası formaldehit, virüs ve mantar kalıntılarını giderir. Dış ortam havasıyla gelen alerjenlerin %99,6’sı ile tüm bakterilerin %99,99’unu giderir.

Japon klima devi Daikin, Ururu Sarara Inverter Klima modeli ile iklimlendirme sektörüne benzersiz bir teknoloji sunarak tüketicilerin kaliteli iç ortam havası ihtiyacı için tüm gelişmiş teknolojileri tek bir üründe topladı. Klimadan sonra yapılan en iyi buluş olarak nitelenen Daikin Ururu Sarara, 4 farklı hava temizleme tekniğini birsistemde barındırıyor. 

İklimlendirme ürünleri arasında sadece Daikin Ururu Sarara’da bulunan bu özellikle klima; astım hastaları, çocuklar, solunum yolu hastalıklarına karşı hassas olanlar için de ideal çözüm sunuyor.

Soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma, temizleme ve havalandırma özellikleriyle mekânlardaki hava kalitesini artıran Ururu Sarara, evdeki sıcaklığın tek bir sistem kullanılarak istenildiği gibi ayarlanmasına olanak verir.

Üstelik iç ortam ısısı, nem oranı ve havalandırma ile birlikte ayarlanabilir. Ortalama %50 oranında nem seviyesine sahip bir ortam sağlayan Ururu Sarara, yaşam alanlarına keyif ve konfor katar. 

- 20 derecede ısıtma, -10 derecede soğutma özelliği bulunan Daikin Ururu Sarara, diğer klimalara göre çok daha sessiz çalışma özelliğine sahip. Ururu Sarara’nın havayı neredeyse duyulmayacak şekilde üfleyen iç ünitesi ses değerlerinin en düşük birimlerinden olan 23 dBA vedBA seviyelerindedir. 

Hava temizleyicilerinde kullandığı yenilikçi teknoloji ile ilgili dünya çapında ödül ve övgü sahibi olan Daikin’in Ururu Sarara modeli, endüstriyel tasarım alanında Japonya’daki en prestijli değerlendirme kriterlerinden biri olan ‘İyi Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Daikin, daha önce de Birleşik Krallık Alerji Sertifikası ve Daikin TÜV Ödülü cihazların verimliliğinin bir göstergesi. 

Inverter teknolojisi yüksek enerji verimliliği

1-Nemlendirme: Homojen iç ortam havası

Yalnızca Daikin’ın sahip olduğu Ururu nemlendirme sistemi, dış ortam havasındaki nemi alır ve iç ünite üzerinden odayı hızlı ve etkili bir şekilde nemlendirir. Nemlendirmenin ve klimanın mükemmel kombinasyonu sayesinde odanız düzenli biçimde ısınır.

Daikin Ururu Sarara, su haznesi olmadan çalışır ve nemlendirilen havanın eşit şekilde dağıtılmasına olanak sağlar.

2-Nem alma: Sıcaklıkta düşüşe neden olmaz

Nem alma işlemi, konfor açısından nemlendirme kadar önemlidir. Isıtma işlemi havayı kurutur ve boğaz ağrısı, soğuk algınlığı gibi hastalıklara yol açabilir. Bu nedenle oda içerisindeki havanın nem oranının düzenlenmesi önem taşır. Nem seviyesi çok yüksek olduğunda klasik klimalardan farklı olan ve sadece DAIKIN’a özel Sarara nem alma sistemi, nem seviyesini oda sıcaklığını değiştirmeden düşürür.

 Bu sırada soğuk ve kuru hava ile sıcak havayı karıştırdığından oda sıcaklığını etkilemez. Bu seçenek, soğuk havaya karşı hassas veya soğuk almaya eğilimli kişiler için idealdir.  

3-Havalandırma: Pencereler kapalıyken bile taze hava

Klasik klimaların aksine Ururu Sarara sıcaklığı isteğinize göre ayarlanmış taze bir hava üfler. Ururu Sarara, kurulu olduğu mekânın havasını kısa bir sürede taze hava ile besleyebilen ilk konut tipi klima sistemidir.

Gelen havanın sıcaklığı, soğutma veya ısıtma kaybı olmadan istenen dereceye getirilir. Sistemin başka bir avantajı da hava besleme fanının dış ünitede olması, dolayısıyla kullanıcının fan gürültüsünden rahatsız olmamasıdır.

4-Hava temizleme: Sürekli temizlenen ve alerjen içermeyen hava

Daikin Ururu Sarara, gelen havayı dış ünitede ve iç ünitede olmak üzere iki aşamada temizler. Egzoz gazları ve istenmeyen kokular dış ünite tarafından kırılarak iç üniteye gelmeden giderilir.

Hava, daha sonra iç ünitede toz, polen filtreleri ve fotokatalitik hava temizleme filtresi kullanılarak bir defa daha temizlenir; sigara dumanı ve yemek kokusu gibi istenmeyen kokular bir defa daha kırılır. 

Son aşamada sadece Daikin’de olan ve Japon teknolojisi özel tasarım Flash Streamer ünitesi ile havayı son kez temizler, olası formaldehit, virüs ve mantar kalıntılarını giderir. Dış ortam havasıyla gelen alerjenlerin %99,6’sı ile tüm bakterilerin %99,99’unu giderir.

İklimlendirme ürünleri arasında sadece Daikin Ururu Sarara’da bulunan bu özellikle klima; astım hastaları, çocuklar, solunum yolu hastalıklarına karşı hassas olanlar için ideal çözüm sunar.

Ururu Sarara, evler için en kapsamlı klima sistemi 

A enerji sınıfındaki Ururu Sarara’nın standart özelliklerinin başında hidrasyon modu geliyor. Hidrasyon modu, cilde dost ortam koşulları sağlar. Bu özellik yüksek ve nispi nem düzeyi ve konforlu bir hava üfleme hızı ile birlikte vitamin ve hyaluronik asit salınımının birleşmesiyle gerçekleştirilir.

Ururu Sarara’nın soğutma esintisi özelliğinin hava üfleme hızı sayesinde oda yüksek bir sıcaklık ayarında bile serin hissedilir. Hava üfleme yönünün salınım hareketiyle sürekli olarak değiştirilmesi de mekana keyifli bir serinlik katar.

Konforlu uyku modu ise sıcaklık dalgalanmalarını vücudun gece boyunca ulaştığı sıcaklıklara göre ayarlar. Bu da oda sıcaklığının 3 saat içerisinde 2°C düşürülmesi ve uyanmadan 1 saat öncesine kadar ilk ayarlanan değere ulaşacak şekilde kademeli olarak yükseltilmesi anlamına gelir.

Küf şoklama modu klima sektöründe bir ilk

Klima endüstrisinde bir ilk olan küf şoklama modu da odanın nem seviyesini aniden düşürerek 3 saat boyunca bu şekilde tutulmasıdır. Bu özellik sayesinde mekânda küf oluşumu önlenir.

Daikin Ururu Sarara’nın kullanıcıların konforu için bir araya getirdiği diğer özellikleri ise, gece ayar modu, konfor modu, güçlü çalışma modu, otomatik salınım ve 3 boyutlu hava dağılımı ile çok sessiz çalışmadan oluşur. Klima sisteminde, 24 saatlik timer, otomatik soğutma ısıtma geçişi, otomatik fan devri, otomatik yeniden başlatma, merkezi kumanda ve otomatik arıza teşhisi de bulunur.

Daikin Ururu Sarara, endüstriyel tasarım alanında Japonya’nın en prestijli değerlendirme kriterlerinden İyi Tasarım Ödülü’ne de sahiptir.

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account