Uluhan Grup, Londra'nın popüler alışveriş mekânlarından Covent Garden'dan esinlendiği çarşı konseptini Esenyurt'a getiriyor.

Editör
15.12.2011

'Başka Bir Çarşı Mümkün" sloganıyla geliştirilen Babil Çarşı projesiyle geleneksel Türk-Osmanlı çarşı kültürü ve modern Avrupa alışveriş kültürünü bir araya getirilmesi hedefleniyor.

İstanbul Esenyurt'ta Acunkent ve Babil Kuleleri isimli iki konut projesine devam eden Uluhan İnşaat'ın İcra Kurulu Başkanı Tanju Bilgen, Babil Çarşı ile birlikte, birçok ilke de imza attıklarını ifade ederek, yepyeni bir çarşı konseptini İstanbul'a kazandırdıklarını kaydetti.

Grup, 15 ile 150 metrekare arasında çeşitli büyüklüklerde işyerlerinin bulunacağı Babil Çarşı'yı aynı Covent Garden'da olduğu gibi bir alışveriş destinasyonu haline getirmeyi hedefliyor.

Tanju Bilgen, Babil Çarşı'nın açık kapalı havuzları, 200 kişilik tiyatrosu, kapalı ve açık hava sineması, 24 saat açık kreşiyle bir alışveriş mekânı olmanın ötesine geçerek, bir sosyal yaşam alanına dönüşeceğini kaydetti.

İşyerlerinin yanı sıra sergi alanlarının da yer alacağı Babil Çarşı'da satışların yanı sıra kiralamaların da yapılacağını açıklayan Bilgen, "Sektörel dağılımlarının önceden yapıldığı işyerlerimizin yüzde 55'ini satışa sunduk, yüzde 45'i ise Uluhan bünyesinde kalacak. Burada haftalık ve aylık gibi kısa dönemli hazır dükkan kiralama modelini de uygulayacağız" dedi. 

 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account