2011’de yüzde 80 doluluk oranıyla, tahminleri aşarak büyümeyi yüzde 25’e çıkaran Ritz-Carlton İstanbul, 2012 yılında da büyümeye oynuyor...

Editör
15.12.2011

The Ritz-Carlton İstanbul otelinin Genel Müdürü Massimiliano Zanardi, 2001 sonunda açılan otelde renovasyona başlatıklarını belirterek, “Odaların renovasyonu bitti. Lobi, SPA, restoranların renovasyonuna başlayacağız. Restorasyon maliyeti 13 milyon doları bulacak” dedi.

Otelinin mutfağında düzenlenen toplantıda konuşan Zanardi, “Yeme içme de çok iddialıyız. Renovasyon sonrası İstanbul’un buluşma noktası olmayı hedefliyoruz. Lüks bir kafe de yapacağız” dedi.
2011 yılının tahminlerinin üstünde çok iyi geçtiğini kaydeden Zanardi, “Yüzde 25’e yakın büyüme sağladık. Bundan dolayı renovasyonu rahatlıkla yapabiliyoruz. Doluluk oranımız yüzde 80. 2012 yılı için de büyüme bekliyoruz” şeklinde konuştu. Zanardi, Türkiye’de yeni bir The Ritz-Carlton oteli açma planı olduğunu bununla birlikte henüz net olarak açıklanacak bir proje bulunmadığını söyledi.

“Bugüne kadar 70 binin üstünde misafir ağırladık” diyen Zanardi, “ABD’li bir zinciriz. Müşterilerimizin yüzde 40’ı ABD’den. Yüzde 25’i Ortadoğu ülkeleri, yüzde 15’i Japonya, İngiltere ve Almanya’dan geliyor” dedi.

‘Her yerde inşaat var’
Geçmişte 3 yıl Ritz-Carlton İstanbul’da çalıştığını, sonrasında yurtdışına gittiğini hatırlatan Zanardi, “7 yıl sonra geldiğim İstanbul ve Türkiye çok değişmiş. Her yerde inşaat var. Turizm çok gelişmiş durumda. Biz 2001 yılında oteli açtığımızda yüzde 90’ı aşan enflasyon ve çok derin bir kriz vardı. Yarın ne olacağını bilmiyorduk. Şimdi daha uzun vadeli iş planı yapabiliyoruz” diye konuştu.
Ritz-Carlton İstanbul otelinin diğer Ritz otelleri arasında ilk üçte olduğunu kaydeden Zanardi, “İstanbul, bizim sıralamamızda Singapur Ritz-Carlton, Milano Bulgary ve Tokyo Ritz-Carlton otelleri arasında yer alıyor” dedi.

Osmanlı hamamı modeli Spa

Massimiliano Zanardi, oteldeki Spa’nın yaz ortasında renovasyona gireceğini, konseptin Osmanlı hamam kültürü araştırılarak yapılacağını belirterek “Renovasyon sonrası Tapas.Tr adıl restoranda da Türk yorumu katılarak İspanyolların tapas mutfağı hazırlanacak. Başrolde İspanya’dan ünlü Tapas Ustası Victor Taborda rol alacak” diye konuştu.

Kaynak:Milliyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account