'Katlanabilir ev' konseptinin yaratıcısı Timur Gayrimenkul, NEF markalı projelerinde ev almak isteyenlere örnek daireleri denettirecek.

Editör
15.12.2011

 

Evlerin içindeki hobi odası, misafir odası gibi kullanılmayan alanları konut projesinin içine ekleyerek 24+1 adını verdiği katlanabilir ev (fold home) sistemini geliştiren Timur Gayrimenkul konutta test sürüşlerine başlayacak. NEF markasıyla projeler geliştiren şirket, ev sahibi olmak isteyenlere projenin örnek daireleri ve sosyal alanları deneyimlettireceği bir isteme geçiyor.

Timur Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, 'Nef test sürüşü' adını verdikleri sistemle müşterilerin satın almak istedikleri evleri deneyimleyerek karar verebileceklerini söyledi.

Timur, "Ocak 2012'de başlayacak uygulamayla Nef Ailesi'ne katılmak isteyen herkesin, öncelikle Nef 04 Kemerburgaz Apartments ve ardından tüm Nef Projeleri'ndeki hayatı deneyimlemesi için, randevu sistemi ile hem örnek daire hem de foldhome üniteleri, rezervasyonlu şekilde kullanımıma açılacak" diye konuştu. Levent, Kemerburgaz, Kağıthane ve Haliç'te NEF markasıyla projeler geliştirdiklerini söyleyen Timur, katlanabilir ev sistemine ilk olarak Kemerburgaz projesiyle başlanacağını, projede satışta olan 87 daireden sadece dört adet kaldığını da vurguladı. 

Kirası 35-100 TL arasında 

'Katlanabilir ev' konseptinin patentini aldıklarını söyleyen Timur, ev sahiplerinin misafirlerini ağırlayabileceği misafir odası, müzik odası, hobi odası, mini basketbol ve futbol sahaları gibi ekstra alanları 35 ile 100 TL arasında değişen fiyatlara kiraladıklarını söyledi.

Timur, projelerdeki aidatların ise metrekare başına 2.7 TL olduğunu sözlerine ekledi. 

Bebeköy'e MoMA 'yı getirecek

 

Timur, daha önce 49 yıllık işletmesini aldıkları Bebeköy Yetimhanesi'ni de otel olarak planladıklarını ancak arazinin bir bölümünde New York'taki MoMA (Museum of Modern Art) benzeri herkesin ücretsiz olarak yararlanabileceği bir modern sanat merkezi kurmayı tasarladıklarını söyledi.

Timur, otel projesi için ise markalarla görüşmelerin devam ettiğini ve farklı binalardan oluşan yapıyı nasıl bir otele dönüştüreceklerini kurgulama aşamasında olduklarını kaydetti.

 
KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account