Çebi'nin Altın Çağı

Editör
14.12.2011

 

Dekoratif mobilya aksesuarları alanının lider markası ÇEBİ’nin tutkuyla tasarladığı Empire Collection’ın ilk serisi tüm ihtişamı ile karşımıza çıkıyor.

ÇEBİ Tasarım Ekibi tarafından tasarlanan Empire Collection’ın ilk serisi özellikle Osmanlı döneminin dikkat çekici desenleri, aksesuarları, mimari formları, vb’den yola çıkılarak hazırlandı.

Mobilya kulpları ve düğmelerini içeren ve 18 modelden oluşan koleksiyon ayrıca, ÇEBİ’nin uzun zamandır çalıştığı ilk klasik formda çalışma olma özelliğini de taşıyor.

Kimi modellerde kullanılan motifler, Osmanlı’nın sıklıkla kullandığı desenlerin orijinallerine sadık kalınarak hazırlandı. Osmanlı’nın simgesi olan lale, hem desen hem figür olarak ürünlerde karşımıza çıkıyor.

Her dem hattatların baş tacı Vav harfi, bu özel koleksiyonda da yerini alıyor. Zamak malzemeden hazırlanan koleksiyonda, işlemeler ve kıvrımlar özenli işçiliğin izlerini taşıyor. Modeller, üç farklı renkte üretilebiliyor.

ÇEBİ, Empire Collection’a Osmanlı çizgilerinin ardından Yunan, Mısır, Hint, Çin, Japon gibi farklı kültürler ile devam edecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account