Creavit ile suyunuza sahip çıkın!

Editör
14.12.2011

 

Su kaynaklarının korunduğu, markaların suyu korumak adına birbiri ardına Ar-Ge projeleri geliştirdiği günümüzde Creavit de üzerine düşeni yerine getiriyor.

Tüketicileri bilinçlendirme adına ürün geneline su tasarrufu fonksiyonu adapte eden Creavit, ev ve işyerleri kadar toplu kullanım alanlarında da en iyi, en kaliteli, en hesaplı ve en çevreci ürünleri sunmaya devam ediyor.

Su, dünyadaki tüm insanların bir numaralı yaşamsal ihtiyacı. Bu o kadar büyük bir ihtiyaç ki, hiç su içmeden yaşama süresi ortalama 5 günle sınırlı. Yağan yağmura, mevcut yeraltı su kaynaklarına, akarsulara bakıp pek de umutlanmamak gerekiyor. 

Çünkü küresel ısınma ve çevre kirliliği, su kaynaklarını hızla tüketiyor. Bunun içindir ki çevre bilinci konusunda ciddi ve samimi davranan markalar, gerek üretim gerekse satış sonrası ile ilgili olarak daha az su kullanmanın ve kullandırmanın yolları üzerine yatırım yapıyor. 

Su tasarrufuna yönelik pek çok Creavit tasarımının arasında yer alan fotoselli ürünler, 6 farklı lavabo armatürü ve 2 çeşit pisuar musluğundan oluşuyor.

Pilli ve ya elektrikli olarak çalışan, sıcak-soğuk su seçeneği bulunan bu ürünlerde eli armatüre yaklaştırmak yeterli ve herhangi bir temas söz konusu değil. Bu da hijyenin yanı sıra boşa su harcanmaması anlamına geliyor. 

Creavit Mercan ve Sedef banyo takımlarında su tüketimi 4 litreyle sınırlanıyor ve her kullanımda 5 litre su tasarruf edilmiş oluyor. Alttan çıkışlı, arkadan çıkışlı ve duvara dayalı klozet seçeneklerinde kullanılan çift basmalı iç takımlar da ihtiyaca göre su tüketim imkanı sağlıyor. 

Bu iki özel seri, Creavit ürün gamında tasarruflu klozet modelleri, lavabo ve bideleriyle ekonomik ve çevreci anlamda ön plana çıkıyorlar.

Creavit’in Susuz Pisuar’ı tam bir su cimrisi. Çünkü bu akıllı pisuarlar hiç su kullanmamalarıyla ünlü. Benzersiz bir tasarruf çözümlemesi olan susuz pisuarların kullanıldığı; iş yerleri, oteller, okullar, avm ve havaalanları gibi toplu kullanıma açık tuvaletlerde yılda ortalama 120 ton su tasarrufu sağlıyor. 

Dahası iç tasarımı sebebiyle yüzeyden sıvı akıp gittiğinden dolayı bakteri oluşumu engelleniyor. Bu da hem hijyenik hem de kokusuz tuvalet anlamına geliyor.

Crea System valf, ortalama 7500 kullanım süreli. Valfin pratik yapısı sayesinde tek bir hamle ile değişimi gerçekleşiyor ve kolayca temizlenebiliyor. Bu da daha az temizlik malzemesi anlamına geliyor. 

Tasarruf çıkarımı olan bir diğer Creavit ürün grubu da Gömme Rezervuarlar. 3 ve 6 litrelik buton seçenekli Kumanda Panelleri sayesinde ihtiyacı karşılayacak miktarda su kullanılıyor. 

Birbirinden farklı tasarım, renk ve özellikteki 30’a yakın seçenekle kullanıcının beğenisine sunulan kumanda panelleri sadece sudan tasarruf etmeye değil banyolarda çağdaş bir çizgi yakalamaya da yardımcı oluyor. Dahası, bu paneller “özel uygulama” opsiyonuyla, kişiye ve banyosuna özel hale de getirilebiliyor. 

Sonuç olarak Creavit geleceği bugünden düşünüyor, ürünlerini bu yönde geliştiriyor ve değerli tüketicilerini su kaynaklarının kullanımı konusundaki bilinçli tutumlarını sürdürmeye bu yıl da davet ediyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account