Sektöre Katma Değer Sağlayan Toplantılarına Devam Ediyor

Editör
14.12.2011

 

Mobilya aksesuarları sektöründe lider konumdaki Samet, 2011 yılında Türkiye’nin farklı şehirlerinde sektörel seminerler ve gezilerle, kendi endüstrisine katma değer sağlamaya devam etti.

Gerek ürün grupları gerekse pazar hakkındaki bilgilendirmeleri ile Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir gibi önemli kentlerde düzenlenen seminerlerde sektör masaya yatırıldı ve gelecek hedeflerinden bahsedildi. Samet, 2012’de de sektörel birlikler, temsilciler ile kurumlar ve üniversitelerle buluşmaya devam edecek. 

Mimarlara Özel Toplantılar

Samet, ürettiği ürünlerinin en iyi şekilde anlaşılması ve nihai tüketiciye en doğru şekilde aktarılması için mimarlarla ilişkileri çok önemsiyor. Nihayetinde mobilya aksesuarları sektörünün teknik ve estetik detaylarını en yakından takip etmesi gerekenler, mimarlar...

Bu fikirden hareketle Samet ekibi, Ankara ve İzmir’de İç Mimarlar Odası yönetimi ve üyeleriyle bir araya gelerek hem sektördeki son gelişmeleri hem de kendi üretim alanlarındaki son durumu paylaştı.

Oldukça başarılı ve efektif geçen bu toplantılar aslında ilk kez, İzmir İç Mimarlar Odası tarafından düzenlenen “Sektörel Buluşma” organizasyonuna Samet’in 2010 yılında sponsor olmasıyla başlamıştı.

Bu vesile ile başlayan dostluk Samet’in İzmir ve çevresinde, proje işleri alan 30 kişilik bir iç mimar grubunu iki gün boyunca İstanbul’da ağırlayarak Kıraç ve Çerkezköy’de bulunan fabrikalarını gezdirmesiyle daha da pekişti. Yine aynı şekilde Ankara’daki mimarlarımızla gerçekleştirilen İstanbul fabrika gezileri 2012’de de devam edecek. 

Fuar, Seminer ve Toplantılarla Dolu Dolu Geçen Bir Yıl

Mart 2011 tarihinde İnegöl’de gerçekleşen Modef 2011 4. Mobilya Yan Sanayi ve Ahşap Makineleri Fuarı’nda Samet Yönetim Kurulu Başkanı Saldıray Kızıltan’ın da katılımıyla bölge imalatçılarına yeni ürün grupları hakkında seminer verildi.

Yine Mart ayında İstanbul Karaköy Mimarlık Vakfı İktisadi İşletmesi’nde gerçekleştirdiği “Ürün Tanıtım Semineri” ile marka bilinirliğine ve sektör bilgilendirilmesine önemli bir katkı daha sağlandı.

“Avrupa Ahşap Inisyatifi EWI’nin, EKIN Yayın Grubu ile birlikte Türkiye’de ilk kez düzenlediği “Buildig with Wood 2011” sempozyumu 11 Mayıs Çarşamba tarihinde Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Sempozyum sırasında 11 yerli ve yabancı akademisyen ve sektör temsilcisi, Akdeniz ülkeleri ahşap mimarisinde modern ve sürdürülebilir çözümleri konu alan sunumlar gerçekleştirirken, 30 civarında firma da sempozyum fuayesinde ürün ve hizmetlerini sergilediler.

38 yıl önce başladığı serüvenini her daim daha yukarılara çıkartmayı başarmış olan sektörün duayeni Samet Yönetim Kurulu Başkanı Saldıray Kızıltan, üniversite öğrencileriyle bir araya geldiği seminerlerde başarı hikayesini paylaşıyor. Gençlerin meraklı ve ilgili olduğu bu uzun seminerlere katılım çok yüksek oluyor.

İzmir Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirilen girişimcilik konferansında Saldıray Kızıltan, öğrencilerle piyasa ile ilgili bilgi ve birikimini, tecrübelerini paylaştı.

Aralık 2011’de de Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde İç mimarlık ve Orman Endüstri Mühendisliği bölümlerine Samet ürün tanıtım semineri düzenlendi.

Üniversite içerisinde oluşturulan Samet Corner ve ürün gamının sergilendiği standlarla uygulamalı eğitimler verildi. Fakülte tarafından Samet’e teşekkür belgesi takdim edildi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account