Kuzeybatı & Colliers International tarafından kiralanmaya başlandı.

Editör
14.12.2011

 

2011 yılı başından bugüne kadar 2 milyar lira yatırım değerinde, toplamda 1,5 milyon metrekare inşaat gerçekleştiren Eroğlu, karma kullanımlı ve konut projelerine ek olarak ticari projeler de geliştirmeye devam ediyor.

Eroğlu yakın dönemde Maslak’ın arka bahçesi niteliğindeki Kağıthane’de inşaatına başladığı ticari projesi Ofishane’yi Kuzeybatı ve Colliers International aracılığıyla kiralamaya başladı. 

TEM’e ve E-5’e olan konumu, raylı ulaşım hatlarına yakınlığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Dolmabahçe-Bomonti tünel projesi kapsamında merkezi konumuyla dikkat çeken Ofishane toplam 55 bin 664 metrekare inşaat alanına sahip.

Toplam 33 bin metrekare kiralanabilir alanın bulunduğu projenin 21 bin metrekaresi ofis, 12 bin metrekaresi ise Bauhaus’un hizmet vereceği perakende alanları olarak kurgulanıyor.

15 kat yüksekliğindeki binaların her katında 2 adet olmak üzere toplam 24 adet ofisin yer alacağı Kağıthane Ofishane’de ofisler 390 ile 780 metrekare arasında değişiyor.

Ofislerin tamamının ayrıca kat bahçeleri bulunuyor. Sadece ofislere ayrılmış yaklaşık 300 araçlık otopark kapasitesine sahip Ofishane projesi profesyonel bina yönetim hizmetleri ile ofis kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek.  

TAGO Mimarlık tarafından tasarlanan projede birim metrekare fiyatlarının son derece yüksek olduğu Büyükdere ve Maslak’a çok yakın bir lokasyonda çok daha uygun kiralarla ofis sahibi olmak mümkün. Ofishane’nin, Büyükdere ve Maslak’a göre uygun fiyatları ile önemli bir alternatif olması hedefleniyor. 

Yatırım bedeli 120 milyon TL olan Ofishane’yi 2012’nin ikinci yarısında teslim etmeyi planladıklarını belirten Eroğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu: “Avrupa bölgesi merkezi iş alanına (MİA) son derece yakın olması ve gelişime açık olması açısından ofis kullanıcılarının da Kağıthane’ye ve bölgenin gelişimine katkıda bulunacak projemize ilgi gösterdiklerini söyleyebilirim. Proje ruhsatı alındı ve inşaat çalışmalarımız başladı.” diye konuştu.

Nurettin Eroğlu ayrıca, TAGO Mimarlık tarafından tasarlanan ve Eroğlu’nun ticari projelerde yakaladığı başarının bir devamı olması hedeflenen projenin Büyükdere ve Maslak’a çok yakın bir lokasyonda olup, çok daha uygun fiyatlarla ofis sahibi olmak isteyen alıcılar için de uygun olduğunu dile getirdi.  

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account