Emlak Konut GYO, gelecek 5 yılda dünyanın ilk 10 büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı arasına girmeyi hedefliyor.

Editör
14.12.2011

 

Borsada işlem gören en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, gelecek 5 yılda dünyanın ilk 10 büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı arasına girmeyi hedefliyor

Türk inşaat sektöründe önemli bir yer tutan ve arazi geliştirme ve konut üretiminde geliştirdiği modellerle sektöre örnek olan Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) hedefini dünya ligi olarak belirledi. İMKB'de Türkiye'nin borsada işlem gören en büyük GYO'su unvanının da sahibi olan Emlak GYO Genel Müdürü Murat Kurum önümüzdeki 5 yıldaki planlarını "dünyadaki en büyük ilk 10 gayrimenkul yatırım ortaklığı arasına girmek" olarak açıkladı.

Yabancı hisse senedi sahiplerinin de etkisiyle yurtdışı piyasalarla olan bağlarının kuvvetlendiğini belirten Kurum, bu sayede uluslararası arenada bilinirliklerinin giderek arttığına işaret etti. 

TOKİ İLE BÜYÜK BAŞARI 

Toplu konut hamlesine 2003 yılında iştiraki olduğu TOKİ ile başlayan Emlak GYO'nun aradan geçen süre zarfında büyük başarılara imza attığına değinen Kurum, 2003 yılından 2011'in üçüncü çeyreğine kadar, Emlak GYO'nun tamamladığı ve projelendirdiği toplam konut ve ticari ünitelerin sayısının 63 bini bulduğunu kaydetti. Kurum, yine bu sürede yapılan ihalelerde 19.57 milyar lira değerinde proje gelir taahhüdü gerçekleştiğini kaydederek, projelendirilen ve ihale edilen inşaat alanının ise 4.5 milyon metrekareyi geçtiğini vurguladı. 

YENİ YILDA YENİ PROJELER 

Kurum, 2012 yılında da başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye'nin birçok bölgesinde gerçekleştirilecek şehir projelerinde aktif rol alacaklarını söyledi.

İstanbul'da Ayazağa ve Doğu Ataşehir arsalarında gerçekleştirilecek projelerde inşaat ruhsatlarının en kısa sürede alınacağını ifade eden Kurum, yeni yılın başında yeni projelere başlayacaklarını da açıkladı. 

 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account