Sinpaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, 2012'de pazar daralsa dahi Sinpaş'ın marka bilinilirliği ile 3 bin konut satabileceğini söyledi.

Yazar:Editor
14.12.2011

Sinpaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, 2012 yılında kurum olacak likitte kalacaklarını ve tüm yatırımlarını özkaynaklarıyla geliştireceklerini söyledi. Çelik, "Yönetim Kurulu'nda arkadaşlarımıza kredi almaktan vazgeçiyoruz dedim.

Tüm şirketlerimiz kendi likiditesini ayarlasın ev yatırımlarını da buna göre yapın dedim" diye konuştu. Çelik, bu kararın nedenini kredi maliyetlerinin yükselmesinin oluşturduğunu söyleyerek "Bu stratejimizin nedeni ne? Faizler yükseldi, biz özkaynakları güçlü bir şirket olarak bu kredi maliyetlerine katlanmak istemeyiz. Yatırımlarımızı da ona göre düzenleriz. Bu durum kredi arzında bir talep eksikliği oluşturacaktır.

Bu da kredi faizlerinin düşmesine neden olacaktır" dedi. Çelik 2012'de konut sektöründe psikolojik bir negatiflik etkisinin olacağını söyleyerek, akıllı yatırımcıların bunu fırsata dönüştüreceğini söyledi. Çelik, "Enflasyon büyüme eğiliminde.

Bu durumda fiyatlar da stabil olacaktır. Fiyatların bu durumda enflasyonu takip etme şansı olmayacaktır. Gerek ikinci elde gerekse yeni konutlarda alım fırsatı doğar" diye konuştu.

İstanbul'da yılda 110 bin ile 130 bin arasında konut satıldığını Sinpaş Grubu olarak ise yılda 3 bin konut yaptıklarını söyleyen Çelik, "2012'de konut pazarı yüzde 30 daralsa ve 80 bine düşse bile biz bu marka bilinirliğimizle yine 3 bin konut satarız" dedi. 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account