Gaggenau buharlı fırınla yılbaşı sofraları bir harika

Editör
13.12.2011

 

Gaggenau’nun ızgara plakalı BS 270 buharlı fırını, yeni yıla girerken sağlıklı ve lezzetli bir yılbaşı yemeği hazırlamak için biçilmiş kaftan. Gaggenau’nun 12 yıldır evlerin vazgeçilmezi haline gelen ev tipi buharlı fırınından ilhamını alıyor ve daha da geliştirilmiş özellikler ile kullanıcıların kalbini kazanıyor. Buğulama, kızartma ve pişirmenin yanı sıra ızgara yapan ve yemeğin üzerini de kızartan Gaggenau BS 270 buharlı fırında pişirilecek yılbaşı hindisinin tadına doyum olmuyor. 

Gaggenau'nun ev tipi buharlı fırını, sağlıklı beslenmeye giden yolda, 12 yıldır yol gösterici bir cihaz olma özelliğiyle öne çıkıyor. Şimdilerde, cihaz, daha da geliştirilmiş haliyle tanıtılıyor. 

İsteğe göre, sıcak hava sirkülâsyonu veya buharla kombine edilebilen cihazla artık, buğulama, kızartma ve pişirmenin yanı sıra ızgara yapmak ve gratine etmek (yemeğin üzerini kızartmak) de mümkün. Konsept, cihazın sezgisel kullanım felsefesi veya kolay temizlenebilme gibi seçkin özellikleriyle tamamlanıyor. 

Yılbaşı sofranıza yeni ölçütler getiren teknoloji

Gaggenau'nun buharlı fırını, tüm yüzeyi eşit oranda ısınan 2000 Watt gücündeki yüksek performanslı ızgara plakasıyla, ızgara yapılan ve gratine edilen yemeklerde mükemmel sonuçlar garanti ediyor. Buharlı fırın, ayrıca, yine her zamanki gibi, buhar performansı hassas bir şekilde ayarlanabilen ve isteğe göre, 30 - 230 derece arasında sıcak hava ile de kombine edilebilen yüzde 0, 30, 60, 80 veya 100 ile beş farklı nem kademesi sunuyor. 

Bu özellik sayesinde her yemeğin her tarafı eşit oranlı pişirilebilirken, ayrıca, yemeklerin üzerleri, pişirme işlemi sonrasında iyice kızartılabiliyor. Cihazların 44 litrelik büyük iç kullanım hacimleri sayesinde aynı anda çok sayıda kişiye komple bir menü hazırlanabiliyor.

Pişirilen yemekleri izole eden kaynar sıcaklıktaki buhar, farklı yemeklerin tatlarının birbirine geçmesini engelliyor. Böylece yılbaşı sofrasını donatacak çeşit çeşit lezzeti aynı anda, üstelik tatları birbirine karışmadan hazırlayıp, sunmayı mümkün kılıyor. 

Seçkin tasarım ve eşsiz konfor

Gaggenau'nun bütün cihazlarının tasarımında, cam, paslanmaz çelik veya alüminyum gibi üstün kaliteli ve mükemmel işçiliğe sahip malzemeler öne çıkıyor. Panoramik ön cam ve iç aydınlatma sayesinde cihazın içi en ince ayrıntılarına kadar görülebiliyor.

Fırının, pürüzsüz yüzeylere sahip iç cidarları ve zemini ile cam seramik tavanı sayesinde ızgara sonrası dahi kolayca temizlenebilmesi mümkün oluyor. Tüm pişirme işlemleri kolayca düğmeler üzerinden kontrol edilebilen 200 fırın serisinin kolay kullanım sitemine sahip olan cihazlarlar, artık daha da konforlu bir kullanım sunuyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account