Binalarda maksimum enerji tasarrufu ve konfor için Kale'den Mantolama Sistemleri

Editör
13.12.2011

 

Yapı kimyasalları sektör lideri Kalekim’in tecrübesi ile pazara sunulan Kale Mantolama Sistemleri, maksimum tasarruf ve konfor sağlıyor.

Kale EPS ve Kale Taşyünü Isı Yalıtım Levhası seçenekleri ile ısıtma ve soğutma harcamalarında yüzde 50’nin üzerinde enerji tasarrufu sağlayarak doğaya ve insana dost bir ısı yalıtım çözümü olarak öne çıkıyor.

Kale Mantolama Sistemleri, Taşyünü ve EPS ısı yalıtım levhalı seçenekleri ile binalarda ısıtma veya soğutma amacıyla yapılan harcamalarda yüzde 50’nin üzerinde tasarrufla birlikte kışın verimli bir ısınma ve yazın ise verimli bir serinleme ile yaşam konforunu yükseltiyor.

Kale Mantolama ile ısı yalıtımı yapılan binalar, dış ortamdan çepeçevre yalıtıldığı için ısı kayıpları engellenerek enerjinin verimli kullanımı sağlanmış oluyor.

Kale EPS Mantolama Sistemi, yüzde 20 daha yüksek performans sergiliyor

Kale EPS Isı Yalıtım Levhası, gri renkli ve karbon takviyeli bir malzeme olup ısının ışıma yoluyla yayılmasını engelleyerek mükemmel bir ısı yalıtımı sağlıyor. İçeriğindeki grafit sayesinde, ortamdaki ısıyı hapsederek diğer EPS ısı yalıtım levhalarına oranla yüzde 20 daha yüksek performanslı bir ısı yalıtım malzemesi özelliği sergiliyor.

Kale Taşyünü Mantolama Sistemi, 1000 0C’nin üzerindeki erime sıcaklığı ile yangın yalıtımı için ideal 

Kale Taşyünü Isı Yalıtım Levhası, bazaltın çok yüksek sıcaklıklarda eritilip elyaflanması ile elde edilen ve ısı iletkenlik değerinin çok düşük olması ile mükemmel bir ısı yalıtım malzemesi özelliği taşıyor.

Kale Taşyünü levhalar, açık gözenekli olduğundan eşsiz ses yalıtımı sağladığı gibi 1000 0C’nin üzerindeki erime sıcaklığı ile mükemmel yangın yalıtımı yapıyor.

Çevre ile dost ısı yalıtımı

Kale Mantolama Sistemleri, enerjinin verimli kullanımıyla CO2 ve SO2 gibi gazların atmosfere salınımını azaltarak sera etkisi, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadeleye katkıda bulunuyor.

Aynı zamanda ses ve yangın yalıtımına da katkı sağlayarak, binalarda ısının homojen dağılımı ile mekan konforuna ve sağlıklı yaşama destek oluyor.

Kale Mantolama Sistemleri, yağmur, kar ve dış darbelere karşı koruma sağlayarak binaların ömrünün uzamasını sağlıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra tamamlayıcı aksesuarları ile Kale Mantolama Sistemleri, kullanıcılarına alternatif, kalite ve performansı onaylanmış paket sistemleri bir arada sunarak ısı yalıtımında tüm beklentilere çözüm üretiyor.

Mantolamanın başarısı paket sistem kalitesine bağlı

Başarılı bir Isı Yalıtımı için, uygulamanın paket sistem tercih edilerek yapılması kadar tüm sistem bileşenlerinin kalitesi ve birbiriyle uyumu da son derece önem taşıyor. Kale Isı Yalıtım Sistemi’nde Isı Yalıtım Levhaları ile birlikte sunulan tüm ürünler Kale markasının kalite ve güvencesini taşıdığı gibi tüm bileşenlerinde uyum, kalite ve güveni bir arada sunarak sistem başarısını garanti altına alıyor.

Isı Yalıtımında, sistemin bir bütün olarak performansı önem taşıdığı için sistemi oluşturan bileşenlerin CE belgeli ve Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’ne uygun olması gerekiyor.

Kale Mantolama Sistemlerinde paket sistem bileşeni olarak kullanılan Kale markalı dış cephe boya ve dekoratif hazır sıvalar, silikonlu yapısı ile sisteme su girişine izin veriyor. Ayrıca su bazlı olduğundan sistemin nefes almasını sağlayarak rutubete karşı da koruyor.

Kale Isı Yalıtım Sistemleri adı altında; Kale Isı Yalıtım Levhaları (Taşyünü - EPS), Kale Mantotech Isı Yalıtım Levhası Yapıştırma Harcı, Kale Mantoplast Isı Yalıtım Sıva Harcı ile Kale Donatı Filesi, Kale Dübel ve Kale Fileli PVC Köşe Profili paket sistem bileşenleri olarak birlikte pazara sunuluyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account