Türkiye'nin yol çalışanlarıyla buluştu

Editör
13.12.2011

 

Türkiye’nin dört bir yanındaki yol yapım çalışmalarını tek tek ziyaret eden Volvo Yolda minibüsü, şantiyelerde emek veren herkesin yanında olduğunu gösterdi. Türkiye’nin yollarını yapan yaklaşık 150 şantiyeye uğrayan Volvo Yolda Minibüsü 1.000’in üzerinde formen, operatör ve yol işçisine ulaştı.

Volvo İş Makinaları’nın Türkiye satış ve satış sonrası hizmetlerini yürüten ASC Türk’ün Ekim ayında başlattığı VOLVO YOLDA projesi sona erdi. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren ASC Türk, proje kapsamında iki aya yakın bir sürede yaklaşık 150 yol yapım şantiyesini ziyaret ederek ülke çapında yol çalışmalarına emek veren şantiye şefi, formen, mühendis ve işçilerle buluştu.

Volvo Yolda minibüsü Türkiye’nin dört bir yanında konuk olduğu tüm şantiyelerde büyük bir ilgi ile karşılandı. 3 etapta gerçekleşen projenin ilk etabında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde rotayı Sivas, Erzincan, Erzurum, Malatya, Adana, Gaziantep, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin şehirleri oluştururken; Karadeniz Bölgesi’nde ise Artvin, Rize, Trabzon, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Bartın, Zonguldak ve Düzce’deki tüm yol yapım şantiyeleri ziyaret edildi. İkinci etapta İç Anadolu Bölgesi kapsamında Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Yozgat, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri’nin otoyollarında ter döken yol çalışanlarıyla buluşan ASC Türk ve Volvo ekibi; son turda rotayı çevirdiği Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde ise İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Burdur, Isparta, Denizli, Uşak, Kütahya, Bilecik ve Bursa’daki şantiyelere konuk olarak yolculuğunu tamamladı.

Yüz yüze iletişimin tercih edildiği proje kapsamında VOLVO YOLDA ekibi yol müteahhidi firmaların ve yol yapım çalışanlarının nabzını tutup sorunlarını dinlerken, ASC Türk’ün konusunda uzman yetkilileri tarafından teknik konularda bilgi ve eğitimler de verildi.

Ayrıca VOLVO YOLDA projesi için özel olarak hazırlanan ve yol çalışmalarına dair önemli bilgilerin yer aldığı Yolun Kitabı başlıklı kaynak da şantiye çalışanlarının ilgisine sunuldu.

Yol yapımında karşılaşılan zorluklardan iş makinalarında benimsenen ölçütlere ve Volvo ile ilgili düşünce ve beklentilere kadar, Türkiye’nin yollarına alın terini akıtan herkesin sesine tek tek kulak vererek bir ilki gerçekleştiren ASC Türk ve Volvo, 2012 yılında da yeni saha etkinlikleriyle yol çalışanlarının yanında olmaya devam edecek.

VOLVO YOL EKİPMANLARI 

MOTOR GREYDER

130 yılın üzerinde bir deneyimle, Volvo greyderleri güvenilir bir servis ömrü için sahada denenmiş komponentlerle donatıldı. Hafriyatta, yol inşaatında, kar temizlemede, zemin yarmada, kazma işlerinde, kar küremede ve çekme işlerinde onu eşsiz yapan yol greyderinin çok yönlü olması.

Sürünme modunda hassas seviyelemeden yüksek hızda uygulamalara veya tüm tekerlerden çekme gerektiren ağır toprak kazıma işlerine kadar, seviyelemede fark oluşturan makinanın verimi. 

ASFALT SERİCİ

ABG Paletli Asfalt Serici

Zorlu iş alanları için güçlü asfaltlama makinası, Volvo ABG paletli asfalt sericiler; güçlü, dayanıklı tasarımı ve yüksek gücü ile bütün asfaltlama ihtiyaçlarını karşılıyor. Volvo ABG paletli asfalt sericiler orta ve büyük ölçekli projeler için ideal bir çözüm. 

ABG Lastikli Asfalt Serici

Volvo pazardaki en gelişmiş lastikli asfalt sericiyi sunuyor. ABG Lastikli Volvo Asfalt Serici; verimli, güvenilir ve mükemmel asfaltlama kalitesi ile yol inşa makinaları takımının değişmez parçası.

SİLİNDİR

Küçük Asfalt Silindiri

Volvo Küçük Asfalt Silindirleri, asfalt, çakıllı toprak ve kırma taşları sıkıştırmak için ideal çözümdür. Olağanüstü performans ve eşsiz yüksek frekanslı titreşimli silindirler, daha yüksek çalışma hızı ve verimlilik sağlar. 

Büyük Asfalt Silindiri

Yüksek silindir genişliği ve daha hızlı dönme devri kazandıran yüksek frekans donanımlı Volvo'nun büyük asfalt silindirleri, otoyol ve diğer asfaltlama projelerinde yüksek performans sağlar.

6 bin 800 kg ila 15 bin 300 kg arasında değişen çalışma ağırlıklarına sahip büyük asfalt silindirlerimiz, verimliliği korur ve üst düzeye taşır. 

Küçük Toprak Silindiri

Volvo'nun çok yönlü ve dayanıklı küçük toprak silindirleri, işleri tamamlamak için Volvo'dan umulan olağanüstü çeviklik ve performansı bir arada sunuyor. Dar silindir genişlikleri her tür ufak çaplı uygulama için ideal. 

Büyük Toprak Silindiri

Volvo'nun büyük toprak silindirleri mükemmel silindir performansı, kullanım kolaylığı, güvenilirlik, bunun yanı sıra operatör için güvenli, rahat ve verimli bir ortam sunar. Makinalar çakıllı topraktan balçıklı toprağa kadar her tür toprağı verimli ve randımanlı biçimde sıkıştıracak şekilde üretiliyor. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account