Artık delme ve vidalama çok daha kolay ve kompakt:Bosch, çift vitesli yeni akülü delme/vidalama makineleri ile karşınızda!

Editör
12.12.2011
Bosch, hafif hizmet kullanıcıları için yeni nesil delme/vidalama makineleri PSR 14,4 LI-2 ve 18 LI-2’yi pazara sundu. 
 
Sınıflarındaki en kompakt ürünler olma özelliğini taşıyan ve lityum iyon teknolojili, güçlü, değiştirebilir aküye sahip PSR 14,4 LI-2 ve 18 LI-2’de, entegre vites değişimi sistemiyle ‘Bosch Güç Kontrol’ kullanımı çok daha kolay…
 
Bosch, delme ve vidalama işlemlerinde özellikle kullanışlı aletleri tercih eden hafif hizmet kullanıcıları için yeni nesil delme/vidalama aletleri PSR 14,4 LI-2 ve 18 LI-2’yi geliştirdi.
 
Sadece 1.14/1.3 kg ağırlığındaki bu ürünlerin baş kısmı 182/187 mm… Daha önceki modellere oranla yüzde 20 oranında daha kompakt ve yüzde 15 daha hafif olan yeni ürünler, muadilleri ile karşılaştırıldığında akülü delme/vidalama aletleri sınıfının en kompaktları olma özelliğini taşıyorlar.
 
Bu ürünlerin bir başka özelliği ise konvansiyonel delme ve vidalama işlemlerini gerçekleştirebilmeleri… Eşyaların montajından tahta döşemelerin yerleştirilmesine kadar birçok işlem rahatlıkla yapılabilir.
 
Entegre vites değişimi sistemi sayesinde elektronik tork düzenlemesi özelliğiyle ‘Bosch Güç Kontrol’ kullanımı çok daha kolay. Vidalama esnasında LED ışıklar ne kadar tork uygulandığını gösterirken; sürgülü düğme, kullanımın başlangıcında gerekli olan gücü, vida boyutu ve malzemesine göre ayarlama özelliğine sahip.
 
Bosch’un iki yeni akülü delme/vidalama makinesi, kullanımda kullanıcıya hareket özgürlüğü sağlayarak işin daha konforlu bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyor. 14.4 veya 18 volt lityum-iyon pil içeren makinelerin durduğu yerde şarjı bitmiyor ve böylelikle kullanıma her zaman hazır olabiliyor.
 
Aynı zamanda li-iyon akü sayesinde, makinenin hafızadan etkilenmeme özelliği ile akü performansında hiçbir azalma olmadan yeniden şarj edilebiliyor. Bir dolu aküyle 300 vidalama işlemi sağlanabiliyor.
 
LED gösterge sayesinde ileri ya da geri rotasyonlardan hangisinin seçili olduğu ve gösterge çubukları sayesinde de şarj seviyesi görülebiliyor. Gösterge bir çubuğa düştüğünde aletin şarj edilmesi tavsiye ediliyor.
 
Akülü delme/vidalama makineleri PSR 14,4 ve 18 LI-2, bir saatte şarj olabilme özelliğiyle aynı standartta yeniden kullanıma hızlı bir şekilde hazır hale geliyor.
 
Her iki makinenin da yumuşak kaplamalı tutamak kısımları güvenli ve rahat tutuş imkanı sağlarken; “PowerLight” özelliği sayesinde çalışma ortamının en karanlık alanlarda bile en iyi şekilde aydınlatılması sağlanıyor. 
 
‘Autolock’ anahtarsız mandren sayesinde delme ve vidalama uçları başka hiçbir alete gerek kalmadan kolaylıkla değiştirilebiliyor.
 
Özellikler
 
PSR 14,4 LI-2
 (PSR 14,4 LI-2 eski modeli yerine) PSR 18 LI-2 
 (PSR 18 LI-2 eski modeli yerine)
Akü (Volt) 14.4 Volt 18 Volt
 Akü Kapasitesi 1.5 Ah 1.5 Ah
 1./2. viteste yüksüz devir sayısı 0 - 390 dev-1 / 0 - 1.300 dev-1 0 - 400 dev-1  / 0 - 1.340 dev-1
 Maksimum tork
 (yumuşak/sert vidalama işlemlerinde) 20/40 Nm 25/46 Nm
 Tork ayarları 10, elektronik 10, elektronik
Ahşapta maksimum delme çapı 30 mm 35 mm
 Çelikte maksimum delme çapı 10 mm 10 mm
 Maksimum vidalama çapı 8 mm 10 mm
 Akü dahil makine ağırlığı 1.14 kg 1.3 kg
 
 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account