Benzersiz görüş:Bosch’tan yeni Dinion HD 1080p Gündüz/Gece IP kamera

Editör
12.12.2011

 

Düşük ışıkta mükemmel işletim

Birinci sınıf renk üretimi

Kalabalık ve renkli ortamlar için ideal çözüm 

Bosch, HD ürün yelpazesinin son üyesi Dinion HD 1080p Gündüz/Gece IP kamerasını pazara sundu. Yüksek kalitede görüntü sağlayan bu kamera, sınıfının en iyisi performansı ile tam HD çözünürlükteki görüntüleri, mükemmel düşük ışık işletimi ve renk üretimi ile birleştiriyor.

Dinion HD 1080p Gündüz/Gece IP kamera kalabalık ve çok renkli ortamlarda bile benzersiz bir görüş sağlıyor. (1080p HD standardına uygun olarak 2 megapiksele denk gelmektedir.) Lensten resim işlemeye kadar tüm resim hattı, kameranın keskin görüntüler almasını sağlıyor. Bu sayede kamera görüntü alanındaki kişilerin yüzleri, nesneler ve rakamsal bilgiler güvenilir bir şekilde tespit edilebiliyor. 

Operatörler kameranın görüntü alandaki özel bir detayı görüntülemek için alanın herhangi bir kısmına netliği kaybetmeden rahatlıkla yakınlaştırma yapabiliyorlar.

Özel olarak seçilen görüntü sensörü sayesinde üstün algılama ve analize olanak tanıyan kamera, benzersiz görüntü netliği ile ortamdaki unsurları tespit etmeyi kolaylaştırıyor. Farklı renk tonları ise düşük ışık koşullarında dahi ayırt edilebiliyor.

Alarm durumları kolayca ve güvenilir olarak görüntülenebiliyor. Kamerada gömülü ve aktifleştirilmiş olarak bulunan Bosch IVA (Intelligent Video Analysis – Akıllı Video Analizi) yazılımı görüntü alanında gerçekleşen her türlü olayı yakalayıp ekranda analiz ederek, operatörlerin şüpheli olayları kaçırmamasını sağlar. IVA tarafından yakalanan bu detaylar, daha sonra Bosch Forensic Research (Adli Arama) kullanılarak görüntülenmek üzere otomatik olarak kaydedilir.

Dinion HD 1080p Gündüz/Gece IP kamera yeni profesyonel tasarımıyla da dikkat çekiyor. Sıcak veya soğuk ortamlar için ideal hale gelen kamera, daha geniş bir sıcaklık aralığında (-20 ºC ila +55 ºC) çalışabilmesini sağlayan yeni bir endüstriyel tasarıma sahip. 

Kameranın kurulumu ve ayarlanması da oldukça kolay. Kullanıcı dostu kontrol ara yüzü ile hızlıca çalışmaya başlayan kamera, sınıfının en iyisi motorlu arka-odak ayarlaması ile keskin görüntü almayı da kolaylaştırıyor.

Ethernet üzerinden güç bağlantısı özelliği sayesinde herhangi bir ilave güç kaynağına ihtiyaç duymuyor. Sadece 3.5 watt enerji harcayan kamera oldukça tasarruflu.

Dinion HD 1080p Gündüz/Gece IP Kamerası kent güvenliği ve trafik izleme, stadyum, havaalanı, finans kuruluşları, bankalar, kumarhaneler gibi kompleks, renkli ya da düşük ışık ortamları için ideal bir çözümdür.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account