Dalları kesmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Yazar:Editor
09.12.2011

 

Bosch'un ergonomik ve hafif akülü bahçe testeresi Keo, kalın dalları sizin için sorun olmaktan çıkarıyor. Keo’nun A-Grip kanca özelliği, tek elinizle kolayca ve hiçbir efor harcamadan testereyi çalıştırmanıza imkan sağlıyor. Entegre lityum-iyon pili ise hareket özgürlüğünüzü maksimuma çıkarıyor.

Bosch, rahat bir şekilde tek elle çalışmanızı sağlayan akülü bahçe testeresi Keo’yu piyasaya sundu. Keo’nun özel takıp çıkarılabilir ‘A-grip’ kanca özelliği sayesinde, tek elinizle testereyi çalıştırırken aynı zamanda dalı da tutabiliyorsunuz. 

Böylece boşta kalan elinizi, kesme işlemi esnasında kesim yüzünden sizi ileri geri sallayacak olan dalı sabit tutmak için kullanmanıza gerek kalmıyor. 

Özellikle yüksek dalların budanmasında büyük kolaylık sağlayan Keo, aynı zamanda kolayca ve hiçbir efor harcamadan bitki saplarının kesiminde ve bitki kafesleriyle kazıkların boyuna kesilmesinde de kullanılabiliyor. ‘A-Grip’ ile birlikte 60 mm olan maksimum kesme çapı, A grip kanca çıkarıldığında 80 mm’ye çıkarak, kullanıcının ağaç gövdesine daha yakın çalışmasına olanak sağlıyor.

Hafif, kullanışlı ve güçlü

‘A-Grip’ ile birlikte toplam ağırlığı 1,050 gr olan testere, küçük tutamak çemberi ve ergonomik kaplamasıyla elinize mükemmel bir biçimde oturuyor. Motor ve pil arasındaki mükemmel denge de rahat bir tutuşa katkı sağlıyor. 

Dakikada 2.800 strok vuruş yapan Keo’nun bu özelliği sayesinde hızlı bir kesim yapabilir ve aynı zamanda işlem esnasında hızı ayarlayabilirsiniz. ‘Halkayı çevir, bıçağı çıkar, yeni bıçak için tıklayıp yerleştir ve halkayı geri döndür’ şeklinde özetlenen SDS sistemle testere bıçağını kolayca değiştirilebilirsiniz. 

Ahşap, ahşap ve metal esnek kesim, metal esnek kesim, plaster için özel kesim tilki kuyruğu testere bıçakları Keo’ya aksesuar olarak uyarken; hız ayarlayıcı düğme sayesinde çeşitli hız seçenekleriyle doğru hızın doğru malzeme için seçilmesi sağlanıyor.

Lityum iyon teknolojisine sahip bulunan 10,8 V akülü bahçe testeresinde, şarj seviye göstergesi sayesinde istenilen anda ne kadar şarj kaldığını öğrenmek mümkün.

Bir dolu aküyle yaklaşık 190 dal 15 mm çapa kadar, 70 dal 30 mm çapa kadar veya 30 dal 60 mm çapa kadar kesilebiliyor. Keo’nun lityum iyon teknolojiye sahip olmasının bir başka avantajı ise uzun süre kullanılmasa bile içindeki şarj miktarını aynı şekilde azalma olmadan koruması... Tüm bu özelliklerinin yanı sıra üründe hafıza etkisi olmadığından akü performansında hiçbir bozulma olmadan yeniden şarj edilebiliyor.

Keo bahçe testeresi, özel testere bıçağıyla birlikte Kasım 2011’den itibaren Bosch elektrikli el aletleri yetkili satıcıları ve yapı marketlerde satışa sunuldu. 

 Özellikler Bosch Keo bahçe testeresi

 Akü Gerilim 10,8 V

Akü Kapasitesi 1,3 Ah

 Şarj Süresi 3 h

 Strok Sayısı (yüksüz) 1,600 spm

 Strok Sayısı (yüklü) 2,800 spm

 Maks Kesme Çapı 60/80* mm (*A-Grip olmadan)

 Testere Bıçağı Uzunluğu 150 mm

 Ağırlık 950*/1,050 g (*A-Grip olmadan)

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account