“İlklerin Şirketi” olan STFA’da yeni bir dönem başlıyor.

Yazar:Editor
09.12.2011

 

73 yıllık köklü geçmişiyle “İlklerin Şirketi” olan STFA’da yeni bir dönem başlıyor. Yurt dışına giden ilk Türk inşaat firması olan, ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atan STFA, yeni yönetimiyle özellikle inşaat ve enerji sektöründeki yatırımlarını arttırarak, büyük projelerde yer almaya devam ediyor.

Türk inşaat sektörünün duayenleri Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya tarafından kurulan, Türkiye ve dünya çapında “İlklerin Şirketi”  STFA, yeni yönetimiyle lider konumunu koruyor. Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarından biri olan STFA’nın yeni yönetim ve projeleri, 8 Aralık 2011 Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Basın toplantısında, STFA Yatırım Holding’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keremoğlu; “STFA, Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya’nın kurduğu Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biridir.

73 yıllık deneyim ile lider konumunda, ulusal ve uluslararası birçok başarılı projeye imza attık, atmaya da devam ediyoruz. STFA olarak yeni bir döneme girdik.  

Yönetim Kurulu Başkanımız Tomris Taşkent, artık STFA’nın Onursal Başkanı oluyor. Ben, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevime devam edeceğim. Mehmet Ali Neyzi ise İcra Başkanı olarak STFA Yatırım Holding yönetiminde yerini alıyor” dedi. 

“2010 yılı konsolide ciromuz 1,1 Milyar Dolar

Basın toplantısında, STFA Yatırım Holding İcra Başkanı olarak göreve başlayan Mehmet Ali Neyzi ise STFA  olarak, inşaat ve enerji sektöründeki yatırımlarının artarak devam edeceğinin altını çizerek; “Son yıllarda Taşkent  ailesi ve Sn. İlker Keremoğlu’nun liderliğinde Körfez ülkelerine yoğunlaşan STFA yeniden 1 milyar $ konsolide ciro çıtasını aşmıştır.

STFA olarak, önümüzdeki dönemde yurt içi ve yurt dışında bir çok yeni ve büyük projelerde yer almak en önemli hedeflerimiz arasında” dedi. 

“İnşaat ve enerji sektöründe yatırımlarımız artarak devam edecek!”

Uzmanlık alanları liman, iskele, rıhtım gibi deniz inşaatlarına ek olarak yol, köprü ve tünel gibi altyapı işleri olan STFA, Energaz şirketi ile doğalgaz dağıtım sektöründe ikinci en büyük özel şirket konumundadır. STFA Yatırım Holding İcra Başkanı Mehmet Ali Neyzi; “İnşaat sektöründe lider konumunda Türkiye ve Orta Doğu’da büyük projeler yapmaya devam ederken, enerji alanındaki faaliyetlerimizi de genişletmeyi  hedefliyoruz” dedi. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account