Dyo Inks, Ankaralı matbaa ustalarına eğitim verdi

Editör
08.12.2011

 

Türkiye’nin ilk matbaa mürekkebi üreticisi Dyo Bornova Matbaa Mürekkepleri, Basım Sanayi Eğitim Vakfı (BASEV) ile birlikte matbaa ustalarına yönelik ortak bir eğitim programı başlattı. Program kapsamında gerçekleştirilen seminerlerin ilki ise Ankara’da yapıldı. 

Sektörünün lideri Dyo Bornova Matbaa Mürekkepleri, Basım Sanayi Eğitim Vakfı (BASEV) işbirliği ile bir eğitim protokolü imzaladı. “Anadolu Eğitim Seminerleri” adı altında gerçekleşecek olan seminerlerin ilki, ofset matbaa ustaları için Ankara Ramada Otel’de düzenlendi. Dyo Baskı Sistemleri Eğitim Danışmanı Kemal Bağdatlı, Ar-Ge Uzmanı Müge Mengüberti ve Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Efe Gençoğlu’nun verdiği, “Baskı Standardizasyonu ve Kalite” konulu seminere 120 matbaa ustası katıldı. 

Dyo Bornova Matbaa Mürekkepleri’nin, matbaacıların konularında uzmanlaşmaları ve yeniliklerden haberdar olmaları amacıyla düzenlediği seminerde, baskı standardizasyonu konusunda bilgi alan matbaa ustaları, merak ettikleri konular hakkında soru sorma şansını da yakaladı. Türkiye genelindeki seminerler, Bornova Matbaa Mürekkepleri ve BASEV işbirliği ile önümüzdeki aylarda da devam edecek. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account