Allison Transmission’a, COMVEX 2011’de büyük ilgi!...

Editör
08.12.2011

 

Allison Transmission, Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı COMVEX 2011’de büyük ilgiyle karşılandı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda Allison Transmission, geliştirdiği şanzıman teknolojilerini, ticari araç üreticileri, filo işletmecileri ve tedarikçi firmalar ile buluşturdu.

Ticari araçlar için tam otomatik şanzıman ve hibrid tahrik sistemleri alanlarında dünyanın en büyük üreticisi Allison Transmission, COMVEX 2011'de kamyon ve otobüs uygulamalarının verimliliğini ve yakıt tasarrufunu arttırmaya yönelik geliştirdiği şanzıman teknolojileri ve ürünlerini sergiledi. 

Allison tam otomatik şanzımanlar, motordan aracı hareket ettiren tekerleklere kesintisiz güç sağlıyor. Allison’ın planet dişlilerlebir araya gelen tork konvertörü teknolojisi ve en gelişmiş teknoloji ürünü elektronik kontrolleri, olağanüstü araç performansı ve verimliliği sunuyor.

Ayrıca, Reduced Engine Load at Stop (RELS)/ Duruş Anında Azaltılmış Motor Yükü ve Vehicle Acceleration Control (VAC)/Araç İvmelenme Kontrolü gibi yakıt tasarrufu için geliştirdiği özellikleri, hem otobüs, hem de kamyon uygulamalarında yakıt ekonomisini arttırıyor. 

Allison Transmission standında,  Allison 2000, 4000 ve Torqmatic® Serisi şanzımanlar büyük ilgi gördü. Allison 2000 Serisi tam otomatik şanzıman, motorları 300 bg ve 780NM'ye kadar olan kamyonlar ve dolu ağırlığı 15.000 kg'a kadar olan midibüs ve şehirler arası otobüsler için tasarlanıyor. Allison Torqmatic® serisindeki T280R şanzıman ise dolu ağırlığı 24,000 kg'a kadar olan otobüsler için üretiliyor.

Motorları 680 Bg ve 2644 Nm'ye kadar olan kamyonlara yönelik geliştirilen 4000 Serisi şanzıman da Allison standında sergilenen özel ürünler arasında yer alıyordu. Ayrıca fuarda Anadolu Isuzu standında Citibus, BMC standında Probus LE ve Otokar standında Doruk 220 LE model araçlar Allison şanzıman donanımları ile lanse edilerek sergilendi.  

Allison Transmission'ın Türkiye Pazar Geliştirme Yetkilisi Özgür Arasan yaptığı açıklamada; " Ticari araç ve yan sanayi sektörünün en önemli firmalarını bir araya getiren COMVEX 2011 fuarında, iş ortaklarımız ve potansiyel müşterilerimiz ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık. Allison’ın en çok tercih edilen modellerini sergilediğimiz standımıza gösterilenilgiden çok memnunuz.

Bu ilgi bize Türk kamyon ve otobüs kullanıcılarının Allison tam otomatik şanzımanları daha çok benimsediğini bir kez daha gösterdi. Ayrıca fuarda sergilenen ve lanse edilen Anadolu Isuzu Citibus modeli, BMC Probus LE modeli ve Otokar standında DoruK 220LE araçların da Allison şanzıman donanımlı olması bizim için önemliydi.

Artık tüm dünyadaki gücümüz Türkiye’de de biliniyor ve daha da önemlisi takdir görüyor.Ürünlerimizin performans ve dayanıklılığı, filoların üretkenliğinin artmasına ve bakım giderlerinin azalmasına katkıda bulunuyor" dedi.  

Allison standını ziyaret edenler, ürünlerin avantajları hakkında bilgi alarak, aktarma organlarının optimizasyonu için geliştirilen Allison'un yakıt tasarrufu yazılımı Vehicle Acceleration Control (VAC)/Araç İvmelenme Kontrolü'nü de içeren en son teknolojik özellikleri inceleme şansını buldular.

Allison’ın VAC sistemi, aracın yükü ve güzergahın özelliklerine göre motorun torkunu doğrudan kontrol ederek aracın hızlanma profilini tanımlıyor. Sürücünün gidişine odaklanıyor ve hızlanmayı kontrol ederek sarsıntısız, yakıt verimliliği yüksek bir hızlanma oranı sağlıyor. Aynı zamanda güvenli ve ekonomik sürüş için sürücüden kaynaklanabilecek hatalı kullanımları kontrol ediyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account