Bosch HD ürün gamına dış ortam hareketli kameraları da ekledi: AutoDome 800 Serisi HD

Yazar:Editor
08.12.2011

 

1080p ve 720p çözünürlükte H.264 sıkıştırma ile HD görüntüleme 

20x optik zoom ve 16:9 görüntü formatı durumsal farkındalığı arttırır 

Akıllı Video Analizi gözetim ve tehdit algılamayı otomatikleştirir

Bosch Güvenlik Sistemleri AutoDome 800 serisi HD yüksek hızlı pan-tilt-zoom kameraları pazara sundu. 360 derece kapsama alanı ile kullanıcılara dış ortam koşullarında yüksek çözünürlüklü görüntü veren gündüz /gece işlevselliği ve üstün optik çözünürlük sağlayan bu kameralar, trafik ve ulaşım uygulamalarında, sanayi ve kamu tesislerinde, otoparklarda, vb. yaşanan bir dizi gözetim sorununu ortadan kaldırıyor. 

Progresif tarama özellikli 1/3-inç CMOS sensör, kullanıcılara 200x zoom 

(20x optik/10x dijital) ve HD görüntüleme olanağı sağlıyor. Böylece yüz, plaka gibi bir sahnedeki önemli detayları algılamayı kolaylaştırıyor. 720p çözünürlükte saniyede 60 resim sunan kamera, hızlı hareket eden nesnelerin akıcı ve ayrıntılı görüntüsünü sağlıyor.

1080p çözünürlükte saniyede 30 resim ile kullanıcılara standart çözünürlükteki kameralara göre altı kat daha fazla ayrıntılı görüntü sağlayan kameranın görüş alanını arttırmak için dijital yakınlaştırma (zoom) yapıldığında ise kristal keskinliğinde video görüntüsü sunuyor.

Bunun yanı sıra, 16:9 en boy oranı görüntü netliğinden ödün vermeden görüş alanını maksimize ederek durumsal farkındalığı arttırıyor.

AutoDome 800 Serisi HD Kameralar otomatik olarak olası güvenlik risklerine karşı video sinyallerini işleyen ve operatörleri uyaran Akıllı Video Analizi (IVA) yazılımını da içeriyor. Kameralar tarafından çekilen görüntünün yüksek piksel yoğunluğu, gezinme, sınır ihlalleri ve diğer potansiyel tehditler için IVA’nın performansını optimize ediyor. 

Dörtlü video akışı ile AutoDome 800 serisi HD Kamera, sistem tasarımında esneklik sağlayan, saniyedeki resim sayısı ve çözünürlük ayarları farklı olan yüksek kaliteli eşzamanlı video akışları verme özelliğine sahip. Örneğin, kullanıcılar canlı görüntüleme ve kayıt için H.264 Ana Profil sıkıştırma ile 1080p veya 720p HD video seçebilmelerinin yanı sıra, JPEG resimleri de cep telefonu gibi bir taşınabilir cihazlara gönderebilecekler. 

Kullanım kolaylığı sağlayan 99 preset konum ayarı sayesinde, kullanıcıların tek tuşa dokunarak kritik alanları görüntülemesini sağlayan kameralar aynı zamanda, hassas alanların görüntülenmesine izin vermemek için 24 adet gizlilik maskesi içeriyor. 

AutoDome 800 Serisi HD Kameralar, kurulumu çok kolay olacak şekilde tasarlandı. Önceden sonlandırılmış ve renk kodlarıyla belirlenmiş kablolama ve kamera ile montaj kolu arasındaki kolay bağlantı sistemi diğer marka pan-tilt-zoom kameralara göre kullanıcıların montajı çok daha kısa zamanda ve çok daha kolay bir şekilde tamamlamasını sağlıyor.

Bu kameralar ayrıca diğer marka IP video sistemleri ile entegrasyonu kolaylaştıran Açık Network Video Arayüzü Forumu (ONVIF) standardına uygun. 

AutoDome 800 Serisi HD, ağır çevre koşulları ve sabotaja dayanıklı alüminyum gövdesi IP 66 çevre koruma sınıfında olduğundan tozlu ve potansiyel olarak ıslak ortamlarda dahi işlevselliğinden ödün vermeden çalışabilir. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account