Blanco Select Atık Saklama Sistemleri

Editör
05.10.2010

Öztiryakiler Grup tarafından Türk mutfaklarına kazandırılan ve fonksiyonel olduğu kadar estetik tasarımlarıyla da adından söz ettiren eviye ve armatürün ünlü markası Blanco, çevre duyarlılığıyla geliştirdiği atık saklama sistemleri ile de dikkat çekiyor. Sorumluluk sahibi bir çevre politikası uygulayarak bu yöndeki ar-ge çalışmalarına ağırlık veren Blanco, doğal kaynakları koruyabilmek ve geri dönüşüm ile tekrar kullanılıbilir hale getirmek için ürettiği Select Atık Saklama Sistemleri ile sadece göz zevkini ve mutfak keyfini değil, dünyayı da düşündüğünü bir kez daha ispatlıyor.

 

Blanco, kullandığımız kağıt, karton ambalaj, plastik, metal vb. maddelerin basit bir çöp değil yeniden kullanılabilir bir hammadde olduğu düşüncesinden hareket ederek geliştirdiği atık saklama sistemleri sayesinde öncelikle çöp dağlarının tehtidi altındaki doğal kaynakları korumayı hedefliyor. Çünkü her ne kadar kendini yenileyebilir özellikte olarak bilinse de hava, su ve toprak gibi ekosistemler aşırı kirlenme sonucunda bu özelliğini kaybediyor ve yok olma sürecine giriyor. Bizim yapmamız gerekense yarınlara nasıl bir dünya bırakacağımıza karar vermek. Bunun yolu da bazı alışkanlıklarımızı değiştirmekten geçiyor. Mutfakta kullandığınız ürünlerin ambalajlarını türlerine göre ayırıp geri dönüşümünü yardımcı olmanız; doğal kaynakların korunabilmesi, enerji tasarrufu sağlanması, doğaya bırakılan atık miktarının azalması ve ülke ekonomisine katkı için büyük önem taşıyor. Bu amaçla üretilen Blanco Select Atık Saklama Sistemleri, eviye altında yer alan multifonksiyonel üçlü atık saklama bölümleriyle sizlere pratik bir kullanım sağlıyor. Estetik dizaynı ile de ergonominin en güzel örneklerini sergiliyor.

 


Blanco, 1980 yılından beri paslanmaz çelik, silgranit, sert seramik eviye ve armatürleri ile Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden. Blanco, eviye ve bataryaların dışında davlumbaz ve çevre dostu bulaşık makinesi gibi ürünleriyle de beklentilerin üzerine çıkıyor.

 

www.blanco.com.tr

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account