Al Rubeaan şirketinin, Trabzon'da yapmayı planladığı otelin inşaatı, önümüzdeki günlerde başlayacak.

Editör
08.12.2011

 

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, son yıllarda Doğu Karadeniz'e özellikle Arap turistlerin büyük ilgi gösterdiğini, tatillerini yörede geçirdiklerini ifade etti.

Her yıl Trabzon'u on binlerce Arap turistin ziyaret ettiğini vurgulayan Kızılcık, ''Bunu gören Arap şirketleri de ilimize yatırım yapmak istediler. Suudi Arabistan'dan gelen Al Rubeaan şirketi yetkilileriyle otel yapımı konusunda daha önceden görüşmelerimiz ve bu görüşmeler sonucunda da anlaşmamız oldu'' dedi.

İl Özel İdaresine ait arazi üzerinde otel yapımı konusunda, söz konusu şirket ile anlaşma yapıldığını belirten Kızılcık, şöyle devam etti:30

MİLYON DOLARA MAL OLACAK 

''Al Rubeaan, Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren ünlü bir turizm şirketi. Şirketin dünyanın birçok ülkesinde yatırımları var. Trabzon'da da 5 yıldızlı bir otel yapmak için anlaşma sağlandı.

Projenin otel yapımı aşamasında görev alacak inşaat yetkilileri ile mühendislik, muhasebe danışmanlık şirketi yetkilileri, Trabzon'a gelecek. Bu yatırım, ilimizin turizmine ve istihdama önemli katkı sağlayacak.

Otelin yaklaşık 25-30 milyon dolara mal olması planlanıyor. Şirket, Cidde'den Trabzon'a charter seferleri yapmayı düşünüyor."

Suudi Arabistan merkezli Al-Rubeaan Group, Trabzon'da beş yıldızlı otel yapımı için açılan ihaleyi kazanmıştı. İhaleyle Trabzon'un Yalıncak beldesinde, mülkiyeti Özel İdare'ye ait 15 bin 995 metrekarelik taşınmazların irtifak hakkı tesis edilmesi ve kullanma izni bu şirkete verilmişti.

KAYNAK:Ntvcnbc

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account