ELBİ Elektrik’in bireysel sponsor olduğu Mikko Hirvonen sezonu başarılı bir şekilde bitirdi

Editör
06.12.2011

 

 

ELBİ Elektrik’in Dünya Ralli Şampiyonası (World Rally Championship – WRC)’nda bireysel sponsor olduğu ralli pilotu Mikko Hirvonen, 2011 sezonunu 2.  sırada tamamladı. ELBİ Elektrik CEO’su Matti Meltti başarısından dolayı Hirvonen’i kutladıklarını açıkladı. 

WRC 2011’in ilk yarışının düzenlendiği İsveç Rallisi’nde sezona birincilikle başlayan Mikko Hirvonen, ardından Meksika Rallisi’ni 2. olarak bitirdi. Portekiz, Ürdün, İtalya, Arjantin, Yunanistan, Finlandiya ve Almanya Rallileri’nde ise yaşadığı talihsizliklerden ötürü birincilik podyumuna çıkamayan Hirvonen; ardından yarıştığı Avustralya Rallisi’ni birinci olarak tamamladı.

Fransa ve İspanya yarışlarının tamamlanmasıyla birlikte son yarış olan Galler Rallisi’nde ise arabasında meydana gelen arıza nedeniyle çekilmek zorunda kaldı ve sezonu 214 puanla 2. olarak bitirdi. Hirvonen’in ilk sırada yer alan Sebastien Loeb ile arasında 8 puan bulunuyor. 

ELBİ Elektrik CEO’su Matti Meltti, destekledikleri bir sporcu olan Hirvonen’in başarısı ile gurur duyduklarını ve desteklerine devam edeceğini belirtti. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account