Batışehir yılı satış rekorıyla kapatıyor

Editör
05.12.2011

 

EGEYAPI Group’un TEM Otoyolu’na cepheli Avrupa’nın en büyük karma inşaat projesi Batışehir, satışa sunulduğu Ağustos ayından bu yana toplam 1150 konut satışı gerçekleştirdi. Ayrıca Batışehir Projesi, Emlak Konut GYO projeleri arasında Ekim ayı hasılat rekoru kırarak ilk sıraya yerleşti.  

Batışehir Projesi TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile EGEYAPI Group ve diğer bir TOKİ iştiraki olan Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş.’nin (EPP) işbirliğiyle E-5 ve TEM Otoyolu’nun kesiştiği bölgede hayata geçiyor. Lanse edildiği Ağustos ayından bu yana toplam 1150 konut satışı gerçekleşen Batışehir Projesi, Emlak Konut GYO projeleri arasında Ekim ayı hasılat rekoru kırarak ilk sıraya yerleşti.  

İnanç Kabadayı: “Global krize rağmen satış ve hasılat rekoru kırıyoruz”

Batışehir Projesi ilk etap satışlarının iki ay gibi kısa sürede tamamlandığına dikkat çeken EGEYAPI Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Projemiz, bulunduğu lokasyon, doğru fiyatlandırma politikası, cazip ödeme koşulları ve tüm ihtiyaçları bir araya toplayan sosyal yaşam merkezleri ile tüketicilerimizin büyük beğenisi kazandı. Bu sayede, ilk etap satışlarımızın ardından ikinci etapta da kısa sürede ciddi bir satış rakamına ulaştık.

Faiz oranlarının arttığı ve global kriz senaryolarının yoğunlaştığı bir dönemden geçiyor olmamıza rağmen, sektörde yarattığımız güven duygusu ve ezber bozan mimari çizgimizle bu zor dönemi satış ve hasılat rekoru kırarak kapatıyoruz” dedi. 

Avrupa’nın en iddialı projeleri arasında

EGEYAPI Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, proje ilerledikçe elde edilecek avantajın yoğun talebe paralel olarak katlanarak artacağını öngördüklerini dile getirdi.

2011 yılının en çok ilgi gören projeleri arasında yer alan Batışehir’de ikinci etap satışları yüzde bir peşinat ve yüzde 0’dan başlayan faiz oranları ile devam ediyor. 31 Aralık tarihine kadar devam edecek kampanya, Batışehir’de konut sahibi olmak isteyenler için yılın son fırsatı niteliğinde. 

İçerisinde 3 bin 123 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, prestijli ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, kulüp binası, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi-parkurları spor salonları ve 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak Batışehir, tamamlandığında içinde 15 bin kişinin yaşayacağı bir kent haline gelecek.

İstanbul TEM Otoyolu cepheli çok önemli bir lokasyonda yükselen dev şehir, İstanbul’un yeni kesişim noktası olarak anılacak. Doğan Medya Center ile Dünya Gazetesi’nin hemen karşısında, İstoç Oto Center’ın yanında yer alan TEM otoyoluna 800 metre cepheli arsanın önünden günde yaklaşık 200 bin araç geçiyor.

Basın Ekspres Yolu’na 2, Maslak ve Atatürk Havalimanı’na ise 10 dakika mesafede bulunan projenin çevresinde yürüme mesafesinde iki metro istasyonu açılacak.

Bu hatlar inşaat ve planlama halinde olan Beşiktaş-Bağcılar ve Bakırköy-Bağcılar hatları olacak. Batışehir Projesi’nin ilk etabı 2013 yılının Temmuz ayında teslim edilecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account