mis kokulu şık tasarım mutfaklarda

Editör
05.12.2011

 

Bosch’un yeni ankastre eğimli davlumbazları, hem görsel hem de işlevsel olarak çok ayrıcalıklı. Eğimli tasarımı ile mutfaklara şıklık katmanın yanı sıra daha geniş bir görüş alanı sağlayarak, yemeklere müdahaleyi kolay hale getiriyor.

700 m³’e varan emiş gücüyle yemek kokularını çok yüksek performansta giderirken, özel ses izolasyonu sayesinde bu işi oldukça sessiz yapıyor. Metal yağ filtresi, kolayca çıkarılıp, bulaşık makinesinde yıkanabildiğinden temizlik de dert olmaktan çıkıyor. 

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünkü değil, gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, ankastre davlumbaz serisine iki yeni üye ekledi.

Eğimli tasarımı ve şık görünümüyle dikkat çeken DWK 09E650 ve DWK 06E650 model davlumbazlar, yemek kokularını etkin bir şekilde giderirken, bu işi oldukça sessiz yapmalarıyla da öne çıkıyor.

Hem ocak yüzeyi hem de mutfak aydınlatması olarak kullanılabilen halojen aydınlatma ile pişirme alanının uygun bir şekilde aydınlatılmasını sağlıyor. Böylece zamanının büyük bölümünü mutfakta geçirenleri, yemek kokularından uzak, sessiz ve hafifçe aydınlatılmış bir mutfağa kavuşturuyor. 

Eğimli tasarımı ile hem görsel hem de işlevsel fayda sağlıyor

Eğimli tasarım şık görünmenin yanı sıra özellikle mutfakta, ocak başında çok vakit geçirenler için çok önemli. Davlumbaz eğimli olduğundan kullanıcıya, ocak başında daha fazla alan yaratıyor, görüşünü engellemeksizin yemeklere müdahaleyi çok daha rahat yapmasına olanak tanıyor. Hava çıkışlı ve hava dolaşımlı kullanıma uygun olduklarından baca bağlantısı olmayan mutfaklarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Sahip olduğu dijital ekran sayesinde kullanıcılar, yapmış olduğu ayarı ekrandan rahatlıkla görebiliyor. Bu özellik de yine kullanım kolaylığı sağlıyor. 

Dileyene 60, dileyene 90 cm

Ocak genişliğine uygun davlumbaz seçmek, davlumbazdan yüzde 100 performans sağlayabilmek adına büyük önem taşıyor. Tüketiciler 650 m³ emiş gücüne varan yeni Bosch ankastre eğimli davlumbazlar arasında kendi ihtiyacına ve ocağın genişliğine uygun olarak seçim yapabiliyor. 90 cm’lik DWK 09E650 modeli, özellikle kalabalık, misafiri bol ve çok yemek yapan aileler için oldukça ideal.

 Ayrıca her iki model de yüksek performans sunarken, özel ses izolasyonları sayesinde çok düşük ses üretiyor. Böylece her iki davlumbaz da mutfağınızı yemek kokularından arındırırken , mutfağınız oldukça sessiz kalabiliyor.  

Otomatik ek havalandırma sistemiyle yoğun buhardan kim korkar?

Yeni Bosch eğimli davlumbazlar, özellikle kızartma işlemleri sırasında veya düdüklü tencere kullanıldığında oluşan yoğun buharın giderilmesi için mükemmel bir sisteme sahip.

Otomatik emiş gücü ayarlı Bosch davlumbaz yemeğin pişmesinin ardından mutfakta kalan kokuları tamamen gideriyor. Üstelik bunu, kullanıcının herhangi bir ayarlama yapmasına gerek kalmadan, kendisi otomatik olarak yapıyor. Mutfağı 10 dakika daha havalandırarak, bu süre sonunda kendiliğinden kapanıyor. (Bu özellik başka bir özellik; benim bahsettiğim özellik ise 

Yoğun kademe (otomatik düşük seviyeye gelme fonksiyonlu) idi. Açıklamasıda : kullanıcı yemek yaparken yüksek buhar oluştuğu durumlarda “Yoğun Kademe” yi kullanıyor ve öncelikle oluşan buhardan normalden çok daha yüksek emiş gücü sayesinde kurtuluyor.

BU fonksiyon sayesinde de davlumbaz yoğun kademede 10 dak. Çalıştıktan sonra otomatik olarak normal seviyeye düşüyor. Böylece kullanıcının manuel olarak ilk başta kullandığı seviyeyi ayarlamasına gerek kalmıyor.

Temizliği de çok pratik


Tüm yemek kokuları, buharı ve yağları içine çeken yeni Bosch ankastre eğimli davlumbazlar, çıkarılabilir metal yağ filtresine sahip olduğundan temizlenmeleri çok kolay oluyor. Yüzde 90’ın üzerinde yağ emme oranına sahip çıkarılabilir metal yağ filtresi, performansından hiçbir şey kaybetmeden bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Bosch DWK 09E650 Çelik Duvar tipi davlumbaz – Özellikler

90 cm 

Eğimli tasarım 

Duvara monte edilebilir 

Hava çıkışlı ve hava dolaşımlı kullanıma uygun 

Elektronik kumanda 

Dijital ekran 

3 güç kademesi ve 1 yoğun kademe 

Emiş gücü (DIN/EN 61591 norm ölçümüne göre): max. 450 m3/h; Yoğun 650 m³/h 

EN 60704-2-13 normuna göre Max. ses basıncı: 55 dB(A) ses seviyesi: 64 dB(A) re 1 pW 

Yoğun kademe (otomatik düşük seviyeye gelme fonksiyonuyla) 

Aydınlatma: 3x20W 

Bulaşık makinesinde yıkanabilen çelik yağ filtresi 

Max. sessizlik için Ekstra ses izolasyonu 

Cihaz ölçüsü (YxGxD): 865-1153 x 900 x 417 mm (hava çıkışlı) 

Cihaz ölçüsü (YxGxD): 865-1263 x 900 x 417 mm (hava dolaşımlı) 

120 veya 150 mm çapında baca borusu ile kullanıma uygundur 

Bosch DWK 06E650 Çelik Duvar tipi davlumbaz – Özellikler

60 cm 

Duvara monte edilebilir 

Hava çıkışlı ve hava dolaşımlı kullanıma uygun 

Elektronik kumanda 

Dijital ekran 

3 güç kademesi ve 1 yoğun kademe 

Emiş gücü (DIN/EN 61591 norm ölçümüne göre): max. 420 m3/h; Yoğun 610 m³/h 

EN 60704-2-13 normuna göre Max. ses basıncı: 56 dB(A) ses seviyesi: 67 dB(A) re 1 pW 

Yoğun kademe (otomatik düşük seviyeye gelme fonksiyonuyla) 

Aydınlatma: 2x20W 

Bulaşık makinesinde yıkanabilen çelik yağ filtresi 

Cihaz ölçüsü (YxGxD): 865-1153 x 600 x 417 mm (hava çıkışlı) 

Cihaz ölçüsü (YxGxD): 865-1263 x 600 x 417 mm (hava dolaşımlı) 

120 veya 150 mm çapında baca borusu ile kullanıma uygundur 

  Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account