ODE yeni yatırımlarla büyüyor...

Editör
30.11.2011

 

Yerel bir güçten dünya markası yaratmayı hedefleyen ODE Yalıtım, dünyadaki gelişmeler ve yalıtım sektöründeki son trendler ışığında yatırımlarına devam ediyor.

Üretim kapasitesini arttırmaya yönelik yatırımlarının yanı sıra enerji verimliliği için gerçekleştirdiği yatırımlarla ODE, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 

2001 Eylül ayından itibaren ODE Isıpan markasıyla XPS (Extrüde Polistren Köpük) ısı yalıtım levhaları üretimi yapan ODE Yalıtım, artan dağıtım ağı, pazar ve ihracat taleplerine cevap verebilmek amacıyla hayata geçirdiği üçüncü üretim hattını devreye aldı. 

Yatırım kararı 2010 yılında alınan ve Temmuz 2011’de devreye giren son teknoloji ve full otomasyon sistemli XPS’in üçüncü üretim hattı ile toplam kapasite %30 oranında artış göstererek yılda 270 bin m³ üretim hacmine ulaşıldı.

Yalıtım sektöründeki pazar payı ve etkinliklerinin her geçen gün biraz daha arttığını belirten ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan “İç pazarda, yerli sermaye olarak sektörün en fazla ciro yapan ve aynı zamanda en fazla yatırım gerçekleştiren şirketiyiz.

Uluslararası firmaların çok güçlü olduğu pazarda, ODE’nin yerli bir kuruluş olması bize gurur veriyor.

İhracat yaptığımız ülke sayısı ise toplamda 50’nin üzerine çıktı. XPS’te artan pazar ve ihracat taleplerine cevap verebilmek amacıyla üçüncü üretim hattını planlayarak kısa bir sürede devreye aldık. Kaliteli üretim, yönetim ve hizmet stratejisinden ödün vermeden büyümedeki istikrarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

İLK’lerin öncüsü ODE’den enerji tasarrufuna da yatırım!

ODE, üretime yaptığı yatırımların yanı sıra enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda da ciddi bir yatırım yaparak sektörde bir ilke daha imza attı. Fizibilite çalışmalarına 2010 Eylül ayında başlanan, 2011 Eylül ayında devreye giren kojenerasyon sistemi ile yılda 1 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlanacak. 

Proje hakkında ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Geliştirmiş olduğumuz sistemle fabrikalarımızın tüm elektrik ihtiyacı karşılanarak,  enerji giderlerinde tasarruf sağlanacak, kaliteli enerji elde edilecek ve elektrik kesintilerinde yaşanan olumsuzlukların da önüne geçilecektir.

ODE olarak, enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke olduğumuzun tasarruf, verim ve kapasite artırımının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunun bilincindeyiz.

Yapılan söz konusu yatırım ile üretim maliyetlerimizde önemli payı olan enerji maliyetlerini düşürerek, sektörde öncü kimliğimizle ülkemize ve yaşadığımız dünyaya karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğimiz inancındayız.” dedi.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account