en prestijli ödüllerinden “ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri”nde finale kaldı.

Editör
30.11.2011

 

Torium Alışveriş Merkezi, Uluslararası Alışveriş Konseyi tarafından 1977 yılından beri organize edilen ve “AVM Oskarı” olarak kabul gören “Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülleri” için “Large” kategorisinde 2011 yılı finalistlerinden biri olarak seçildi.

11 ülkeden, 16 finalistin, 5 ayrı kategoride yarışacağı finalin sonuçları 18 - 19 Nisan 2012 tarihlerinde Berlin’de yapılacak ‘2012 ICSC Avrupa Konferansı’nda düzenlenecek tören ile açıklanacak. 

Torunlar GYO’nun İstanbul’daki ilk alışveriş merkezi yatırımı olan ve 2010 yılında hizmete açılan Torium, 95,280 metrekare kiralanabilir alanıyla İstanbul’un dördüncü Türkiye’nin ise en büyük beşinci alışveriş merkezi.

Yarışmada finale kalan Torium ayrıca en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen “LEED” (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası’nı Türkiye’de almaya hak kazanan ilk alışveriş merkezi ve Avrupa’nın da LEED Altın Sertifikası sahibi en büyük binalarından biri olma özelliğini taşıyor.

Torun AVM tarafından yönetilen Torium, büyüklüğünün yanı sıra konsepti, mimarisi ve mağaza karması ile Türkiye’nin yeni nesil ve yenilikçi alışveriş merkezilerinden biri olarak ziyaretçilerinin ihtiyaçlarına modern ve keyifli çözümler sunuyor.

Tüm perakende kategorilerinin en popüler markalarını bir araya getiren Torium, Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi ‘Torium Snowpark’ ve ‘Starpark Lunapark’ ile alışveriş merkezleri arasında eğlence ve sosyal alanlara en geniş yer ayıran AVM’ler arasında ilk sırada yer alıyor.  

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi yatırımlarından biri olan Torium, 180 mağazası ve 2 bine yakın kişiye yarattığı istihdam ile de sektöre ve Türk ekonomisine artı bir değer yaratıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account