Limak İnşaat tarafından gerçekleştirilecek Kahire Uluslararası Havaalanı'nın yenilenmesi ve yolcu kapasitesinin artırılmasına ilişkin projenin imzaları atıldı.

Editör
29.11.2011

Limak İnşaat - GMR ortak girişiminin 387 milyon dolar tutarındaki teklifle ihalesini kazandığı proje ile gerçekleştirilecek yenileme ve ilave yatırım çalışmaları sonucunda, TB2 Terminali'nin yıllık yolcu kapasitesinin 3.5 milyondan 7.5 milyona yükseltilmesi hedefleniyor.

Proje, havalimanı pistlerinin Airbus 380 tipi dev yolcu uçaklarına hizmet verilebilecek şekilde büyütülmesini de içeriyor.

Proje, yaklaşık 340 bin metrekarelik alanda apron, taksi yolu ve bağlantı yollarının yapımını, mevcut terminal binasına entegre edilecek yeni terminal binası ile otel ve yeni bir iskele bloku inşasını kapsıyor. Burada yaklaşık 168 bin metrekarelik kapalı alan inşaatının gerçekleştirilecek.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Bacaksız, "Dost ve kardeş Mısır halkının gelişim ve refahına katkıda bulunacağımız için mutluyuz.

Mısır'ın aydınlık geleceğine büyük güven duyuyoruz. Bu ilk projemize yenilerini eklemeyi arzuluyoruz" dedi.

Limak Holding İcra Kurulu Üyesi ve Limak İnşaat Genel Müdürü Feyiz Genç ise "Türkiye - Mısır işbirliğinde hayata geçirilen bu proje, prestij projesi olmasının yanı sıra Mısır'daki yeniden yapılanma sürecinde uluslararası mahiyette gerçekleştirilecek ilk mega proje olacak" diye konuştu. 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account