Çukurova Jeneratör Prestijli Sertifikaları Bünyesine Katıyor

Editör
26.11.2011

 

Son yıllarda yatırımlarıyla adından söz ettiren Çukurova Jeneratör son dönemde aldığı iki önemli sertifikayla çalışanlarına ve çevreye olan sorumluğunu yerine getirdiğini bir kez daha kanıtlamış oldu.  Şirket yakın zamanda aldığı OHSAS 18001 ve ISO 14001 ile güvenli, sağlıklı ve çevreyi korumaya yönelik bir çalışma ortamını sunduğunu belgelemiş oldu. 

Güvenli ve sağlıklı çalışma ortamı

Tüketicilerin kuruluşlardan olan beklentileri giderek artış göstermekte, sadece kaliteli ürün sunmak yetmemekte, bunun yanı sıra kuruluşlardan sosyal sorumluluklarını da yerine getirmeleri beklenmektedir. Artık "kalite" denilince, kuruluşların iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili mevzuata ne derece uygun olduğu, ilgili taraflar için güvenli ve sağlıklı çalışma ortamını oluşturup oluşturmadığı ve bu ortamı sürekli iyileştirip iyileştirmediği de sorgulanmaktadır.OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı, bu zorunluluğu yerine getirmede yardımcı olabilecek ve kabul gören bir standart olarak karşımıza çıkmaktadır. Çukurova Jeneratör, çalışanlarının en büyük sermayesi olduğundan yola çıkarak bütün düzenlemeleri yerine getirerek 2011 yılının Mayıs ayında bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

Çevrenin korunması

Son 40 yıldır insanlığı tehdit eden problemlerden birisi olan çevre sorunları sanayileşmenin sonucunda iyice hissedilir hale gelmiştir. Gün geçtikçe çevre ile ilgili sorunlar artmaya devam etmiş ve dünyanın en büyük sorunlarından birisi olmuştur. Bu yüzden insanlığın çevreye verdiği zararı azaltmak için çevre standartları, çevreye yönelik ulusal ve uluslararası yasal mevzuatlar uygulamaya alınmıştır. 

ISO 14001 ürünün hammaddeden başlayarak müşteriye sunulmasına kadar olan süreçte çevresel faktörlerin belirlenmesi ve bu faktörlerin gerekli önlemler ile kontrol altına alınarak çevreye verilen zararın en aza indirilmesi için kılavuzluk yapan bir standarttır. Çevre sorunlarının bilincinde olan ve ileriki kuşaklara yaşanabilecek bir dünya bırakmak isteyen Çukurova Jeneratör, gereken düzenlemeleri yapıp bu belgeyi 2011 yılı ortasında almıştır.

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account