Gelişen Kentler Zirvesi'nin üçüncüsü Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın organizasyonuyla Bursa ve Konya'dan sonra bu yıl Gaziantep'te düzenlendi.

Yazar:Editor
25.11.2011

 

Zirveye Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, GYODER Başkanı Işık Gökkaya, Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu ve Gaziantepli işadamları katıldı.

Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Halep'ten cebine parayı koyup Antep'e ev satın almaya gelen Suriyeli yatırımcıların olduğunu, ancak yabancılara konut satışını engelleyen mütekabiliyet nedeniyle talepleri geri çevirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Güzelbey, "Yabancı yatırımcı da mütekabiliyetin çıkmasını bekliyor" diye konuştu. 

YASA HAZIRLANIYOR 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise "Mütekabiliyette şart aranmadan yabancılara mülk satışı yasasını hazırlıyoruz. Milli birliğimiz ve topraklarımız tabi ki önemli.

Ancak dünyada özgüveni olan ülkeler bu işi yapıyor. Avrupa'nın birçok ülkesinde mütekabiliyet aranmadan ev satın alabilirsiniz. O ülkede bize mülk satılmasa da biz satacağız" diye konuştu. 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account