Tüm otomobil markaları ve otomobil alırken ihtiyaç duyulan her şey, 365 gün saat 22.00'ye kadar açık olan Otoport çatısı altında buluşacak.

Yazar:Editor
18.11.2011

 

Gül Yapı ve Kullar İnşaat güçlerini birleştirerek, İstanbul Beylikdüzü'nde E-5 yolu üzerinde Otoport Otomobil Alışveriş Merkezi'ni hayata geçiriyor.

Otoport, tüm otomotiv sektörünü aynı çatı altında buluşturacak ve ithalatçı firmaların yanı sıra ikinci el araçların alım satımının yapıldığı 365 gün açık olan bir merkez olacak. Nisan 2012'de açılması planlanan Otoport, geçtiğimiz gün Demet Akalın'ın konseriyle tanıtıldı.

Gül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, Otoport'un en büyük özelliklerinden birinin bulunduğu lokasyon olduğuna işaret edenrek, E-5'e cepheli 200 metre uzunluğunda vitrini bulunan projenin 120 bin metrekare alan üzerinde inşa edildiğini ifade etti.

Gül, Otoport'u tamamı kapalı alandan oluşan bir otomobil alışveriş merkezi olarak planlamadıklarını, yarım teraslar şeklinde yükselen Otoport'un yüzde 85'ini açık alan olarak kurguladıklarını anlattı.

Otoport'un hem galericiye, hem otomobil alıp satmak isteyene hem de yatırımcıya hemen kazandıracağını kaydeden Gül, 160 oto galeri, banka şubeleri, sigorta acenteleri, noter, kafe ve restoranlar, Go-kart pisti, Kid-Stop akülü araç pisti, hobi merkezi, turing atölyesi servis alanları ve oto kuaförünün bir arada bulunacağı Otoport'da galerilerin metre kare fiyatlarının bin 700 ile 3 bin dolar arasında değiştiği bilgisini verdi.

Galerilerin yüzde 60'ının satıldığını, yüzde 30'unun ise kiralamaya ayrıldığını dile getiren Gül, metrekare kira değerlerinin ise 10 dolar seviyesinde olacağını ve kiralamalara yılbaşından itibaren başlayacaklarını açıkladı. 

SATIŞLAR 2-3 KAT ARTAR 

Galericilerin uzun yıllardır faaliyet gösterdikleri yerlerden ayrıldıklarında 'acaba bundan sonra ne olur' endişesi taşıdıklarına değinen Ali Gül, "Türkiye'de AVM'ler yeni yeni kurulmaya başladığında tekstil sektöründeki perakendeciler AVM'lere girmeye çekinirlerdi.

Şimdi ise onlar için bir AVM'de bulunmak olmazsa olmaz durumda.

Galericilerde Otoport çatısı altında bir araya geldiklerinde büyük bir sinerji ortaya çıkacak. Galeri sahipleri Otoport'ta yerlerini aldıklarında, eski yerlerine nazaran 2-3 kat daha fazla araba satacaklardır" diye konuştu. Otoport'u yılda 3 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account