Yıkılan ilköğretim okulunu inşa edecek.

Editör
18.11.2011

 

Van depreminde hasar gören Yeşilsu köyünde bulunan ilköğretim okulu, Akşan Yapı tarafından yeniden inşa ediliyor. Bu Okulda ‘Yeşilsu Köyü ,Yabalı Köyü, Dağönü Köyü, Özyurt Köyü ve Halkalı Köyü’nden gelecek 320 öğrenci eğitim alacak.

Yeşilsu ilköğretim okulu için yapılan protokol, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker şahitliğinde Van Valisi Münir Karaloğlu, İzmir Valisi Cahit Kıraç,Van il Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ile  Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek  tarafından imzalandı.

Depremde yıkılan Yeşilsu köyü ilköğretim okulunun yerine Akşan Yapı AŞ tarafından yaptırılacak olan 8 derslikli ilköğretim okulu çelik yapı sistemi kullanılarak inşa edilecek.

Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, deprem konusuna ancak pozitif bilimin çözüm üretebileceği bir kere daha anlaşıldığını belirterek “ Hepimizi üzüntüye boğan Van depreminden sonra şimdi neler yapılabileceği üzerinde düşünmenin zamanı gelmiştir.

Değiştiremeyeceğimiz gerçek, ülkemizin büyük bir bölümü aktif deprem bölgesi olmasıdır. Biz de Akşan Yapı olarak kendi projelerimizde olduğu gibi Yeşilsu İlköğretim Okulu’nu depreme karşı dayanıklı olması için çelik yapı sistemleriyle inşa ederek, Şubat ayı sonuna yetiştireceğiz” dedi.  

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account