Karim Rashid,“Origami Ada Mutfağı” ile tasarımların sınırını zorluyor...

Editör
17.11.2011

Karim Rashid, Amr Helmy Design için tasarladığı yeni “Origami Ada Mutfağı”’nda oryantal kağıt katlama sanatının kıvrımlarından esinlenilerek zarif ve zekice planlanılmış bir model tasarladı.

Rashid, farklı kıvrımlar ve zor geçişlerden oluşan  mutfağı tasarlarken, her türlü tasarım için kolayca şekillendirilebilen gelişmiş bir yüzey çözümü olan DuPont™ Corian®’dan faydalandı.

Corian’ın essiz esnek yapısı “Origami Ada Mutfağı”nda kıvrımların rahatlıkla oluşturulmasını sağladı. Böylece Origami Ada tezgahının asimetrik hatlarında akışkan bir görsellik sağladı.

“Origami Ada Mutfağı”nda mutfak tezgahı dar tabanlardan yola çıkıp yüzeylere doğru genişleyerek üç fonksiyonel bölgeye ayrılıyor.

Lavaboyla bütünleşmiş temizleme alanı, ocak ızgarası içeren pişirme alanı ve atıştırma alanı. Ada tezgah; büfe yeri, çekmeceler ve mutfak gereçlerini içeren duvar kabinleri ile tamamlanıyor.

DuPont™ Corian® içindeki dolap kapı paneli, çekmeceler ve tüm yüzeyin içinde tekrar eden üç boyutlu retro pop desenleriyle hayret uyandıran  görsel bir etki yaratıyor.

Karim Rashid, Origami Ada Mutfağı ile sıra dışı bir mutfak tasarlayarak “dünyayı değiştirme” arzusunu ifade ediyor. Baştan sona mutfak keyfini bütün orijinalliğiyle yaşamaya davet eden eklektik tasarım fonksiyonelliğe ve yaratıcılığa kapılarını ardına kadar açıyor. 
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account