Yalıtımda tam verim için CE Belgeli Mavi Dow Levhaları’nı seçin!

Editör
16.11.2011

Kara kış geldi geliyor, bereler, mantolar, kabanlar dolaplardan çıktı bile. Soğuktan korunmak için mantolarınızı hazırladınız, peki ya evinizin mantosu?

Evinizde üşümek, battaniyelere sarınıp oturmak ya da arttırdıkça arttırdığınız kombi derecesinin sonucu olan yüklü faturalarla karşılaşmak istemiyorsanız kolları sıvamanın tam zamanı!

Yağışlar artmadan önce evini mantolayanlar, kışın sıcağın, yazın serinin keyfini sürecekler. Tabi yalıtımdan tam verim alabilmek ve bina ömrü boyunca aynı performansı görebilmek için ürün seçimine çok dikkat etmek gerekiyor.

Çünkü ısı yalıtımı ancak AB standartlarında, CE Belgeli ürünlerle ve doğru bir işçilikle uygulandığında, faturalarda yüzde 50 azalma ve konforlu yaşam alanları sağlıyor.

Yalıtım ürünlerinin olmazsa olmazı olan CE Belgesi, ürünün AB İnşaat Direktifi şartlarına uygunluğunu, çevre, insan sağlığı, ısı yalıtımı ve yangın dayanımı performansları açışından ürünün uyması gereken özellikleri kesin bir şekilde tanımlıyor. Yani CE Belgesi ısı yalıtımında kalitenin de güvencesi…

Piyasada yalıtımla ilgili pek çok ürün bulunduğunu, buna aldanıp ucuz olduğu için merdiven altı ürünler ve toplama paketler seçilmemesi gerektiğini belirten Dow Bina Çözümleri Yapı Ürünleri Satış Müdürü Gökhun Kurt, bu ürünlerin uygulama sonrasında ciddi sorunlar yaşanmasına ve harcanan paranın çöpe gitmesine neden olduğunu söyledi.

Ürün seçiminde paket sistemlere ve CE Belgesi’ne dikkat etmenin önemini vurgulayan Kurt, Dow Bina Çözümleri’nin bugün Türkiye’de CE Belgeli ısı yalıtımı ürünleri üreten sayılı birkaç firmadan biri olduğunu hatırlattı.

Dow Bina Çözümleri, CE Belgeli ısı yalıtımı ürünlerini DOW-STYROFOAM markası altında mavi renkte üreterek piyasaya sunuyor.

Ayrıca kalitesiz mavi renkli taklitlerinden ayırmak için her bir ısı yalıtım levhası üzerinde uzaktan da algılanabilecek şekilde DOW logosu yer alıyor.

CE Belgeli DOW-STYROFOAM mavi renkli ısı yalıtım levhaları, su emmeyen yapısıyla dağılma, ufalanma, kopma gibi deformasyonlara uğramadığı için uygulama sonrası sorun çıkarmıyor ve maksimum ısı yalıtımı sağlıyor.

Dona karşı dayanıklılığı sayesinde bina dışında sıva çatlağı gibi oluşumları, bina içinde ise küf ve rutubet oluşumunu engelleyen bu mavi levhalar, bu sayede binanın bakım ve onarım masraflarını azaltıyor, sağlıklı ve konforlu mekânlar yaratıyor.

Isı yalıtımında doğru ürün kadar doğru uygulama da önemli. Uygulamayı yapacak firmanın ustalarının sertifikalı olması en iyi ve sorunsuz sonucu elde etmeye yardımcı oluyor.

En iyi ürün bile yanlış uygulandığında yarar yerine zarar getirebiliyor. Sanıldığı kadar pahalı bir uygulama olmayan ısı yalıtımı binaların dış cephesini yenilemek ve ömrünü uzatmak için yapılacak uygulamalar arasında en ucuz ve en efektif dış cephe kaplama sistemi… Ve ısı yalıtımı sağladığı enerji tasarrufu ile uygulama maliyetini birkaç yıl içinde geri ödüyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account