Fuel Challenge yarışmasının şampiyonu Güney Kore oldu!

Editör
16.11.2011

Volvo Kamyon Drivers’ Fuel Challenge dünya finalinin elemeleri, İsveç Göteborg’taki Volvo Demo Merkezi'nde yapıldı.

Volvo Kamyon'un Avrupa ve Asya’da düzenlediği ülke elemelerini başarı ile tamamlayan 17 yarışmacı, dünyanın en yüksek yakıt tasarrufunu sağlayan sürücüsü ünvanını elde etmek için finalde bir araya geldi. Dünya finalinde Avrupa ve Asya olarak iki ayrı eleme daha gerçekleştirildi.

Avrupa grubunda İspanya'dan Enrique Sanchez Parrondo ve Asya grubunda Güney Kore'den Han HoGyun birinci oldu. İki başarılı sürücü, Volvo Kamyon Drivers’ Fuel Challenge’ın galibi olabilmek için heyecan dolu büyük finalde yarıştı.

Volvo Kamyon Başkanı ve CEO’su Staffan Jufors yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada;  “Yakıt tasarrufu, hem çevre, hem de firmanın kazancı açısından çok önemlidir. Yakıt tasarrufu konusunda sürücülere büyük görev düşüyor.

The Drivers’ Fuel Challenge yarışması boyunca elde edilen farklı sonuçlardan, en usta sürücülerin arasında bile yakıt tüketimi konusunda büyük farklılıklar olabileceğini gördük.

Farklı sürücülerin araç kullanırken tasarruf edilebilecek yakıtın miktarı üzerindeki önemli rolünün farkında olmamak imkansız” dedi. 

Yarışmanın Avrupa elemelerinde, yakıt tüketiminde en iyi dört sürücü arasında %10 fark gözlemlenirken bu oran, Asya'daki elemelerde %16’ydı.

Yarışmayı kazanan Han HoGyun, sadece Dünya’nın en tasarruflu yakıt kullanan sürücüsü ünvanını kazanmakla kalmayıp, bir misafiri ile birlikte yaklaşık 15.000 dolar değerindeki Volvo deneyimi ödülünün de sahibi oldu.

Dünya şampiyonu Han HoGyun ödülünü alırken “Bu yarışmayı kazandığım için gerçekten gurur duyuyorum. Her zaman kullandığım gibi araç kullandım ve Kore'ye döndüğümde iş arkadaşlarıma nasıl daha yüksek yakıt verimliliği sağlanabileceğini öğreteceğim” dedi. 

Volvo Kamyon’un teknisyen yarışması VISTA gibi, Volvo Kamyon Drivers’ Fuel Challenge da her iki yılda bir düzenlenecek.

Volvo Kamyon'un İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Ann Hesselbom konuyla ilgili olarak “Bu yarışmayı, yakıt tasarrufunun önemini vurgulamak ve diğer sürücülere ilham kaynağı olmak için düzenliyoruz.

Yarışmamız boyunca kendini işine adamış usta sürücülerin mücadeleleri çok heyecanlı oldu. Volvo Kamyon olarak müşterilerimizin kârlılıklarını en üst düzeye getirmek için her zaman elimizden gelenin en fazlasını yapıyoruz.

Bilindiği gibi yakıt maliyetleri de taşımacılık şirketlerinin giderlerinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Yakıt verimliliği sağlayarak araç kullanan sürücüler, muazzam bir tasarruf elde edilmesini mümkün kılıyor” dedi.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account