Projede yer alan 459 konutun yüzde 65’i satıldı. Özyurtlar Residence’da fiyatlar 59 bin liradan başlıyor.

Editör
14.11.2011

İnşaat sektöründe 21 yılı geride bırakan Özyurtlar İnşaat’ın, Gardencity l, ll, lll, Ntepe, Ntowers ve Nmerkez’den sonra satışa sunduğu en yeni projesi Özyurtlar Residence hızla tükeniyor.

10 katlı üç blokta 459 konuttan oluşan Özyurtlar Residence’da fiyatlar 59 bin lira ile 89 bin lira arasında değişiyor. 12 Ekim Çarşamba günü satışa sunulan Özyurtlar Residence’ın şuana kadar yüzde 65’inin satıldığını söyleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, “Beylikdüzü’nde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile Kaya Ramada Oteli’nin tam arkasında inşaa edilen proje Anadolu’da yaşayan sanayici ve imalatçıların yanı sıra, yatırımcılardan büyük ilgi gördü” dedi.

Anadolu’da yaşayan işadamlarının fuar için İstanbul’a geldiklerinde otelde kalmak istemediğini belirten Tamer Özyurt, “Bu nedenle Özyurtlar Residence’a en büyük ilgiyi onlar gösterdi.

Sonra yine Anadolu’nun farklı şehirlerinde yaşayan aileler İstanbul’da üniversite okuyan çocukları için bizden daire aldılar. Bir de yatırımcılar Özyurtlar Residence’dan daire almayı tercih etti. Çünkü bunlar da günlük ya da haftalık olarak fuara gelenlere dairelerini kiralayabilecek” diye konuştu.

Bayrama kadar biter

Özyurtlar Residence’de bulunan konutların büyük ilgi gördüğünü ifade eden Tamer Özyurt, “Bayrama kadar tüm evlerin satılacağını düşünüyorum.

Her dönem prim yapacak bir projeden ev almak isteyenleri biran önce satış ofisimize bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Proje bittikten sonra ikinci el satışları ve kiralamaları da Özyurtlar Gayrimenkul’ün yapacağını söyleyen Özyurt, bu sayede hem gayrimenkulün değerinin düşmeyeceğini hem de bir standart geleceğini anlattı. 

Ödeme de kolaylık

Bu arada Özyurtlar İnşaat, Özyurtlar Residence’dan ev almak isteyenlere iki farklı ödeme şekli sunuyor. Birinci seçenekte 12 ay taksitle hiç faiz ödemeden eve sahip olunabiliyor.

İkinci ödeme seçeneğindeyse Özyurtlar Residence’dan daire alanlara şirket bünyesinde 48 ay vade yapılıyor. Yapımına bu ay başlanan ve 2013 Haziran’ında sahiplerine teslim edilecek olan Özyurtlar Residence, 20 milyon dolara mal olacak. Özyurtlar Residence’da 459 konutun yanı sıra restoran, cafe ve market tarzı kuruluşlar için düşünülmüş 18 adet ticari birim de bulunuyor.  

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account