Mimar Emre Arolat Vicem Bodrum Yalıları Projesi İle Waf Finali İçin Berselona'da.

Editör
14.11.2011

Sanko Holding ve Sebahattin Hafızoğlu’nun dünyada adından sıkça söz ettiren lüks yat üreticisi Vicem Yacht’taki ortaklıklarının emlak sektörüne taşıyan Vicem Yapı, butik projesi Vicem Bodrum Yalıları ile gayrimenkul sektörüne görkemli bir giriş yaptı.

Geçtiğimiz aylarda World Architecture Festival kapsamında düzenlenen yarışmada rezidans kategorisinde finala kalan Vicem Bodrum Yalıları Mimar Emre Arolat ve ekibi ile  Barselona’da Türkiye’yi temsil ediyor.

2 Kasım – 4 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek yarı finalin sonuçları 4 Kasım 2011’de açıklanacak.

Bu sene WAF’a 59 farklı ülkeden toplam 704 adet proje katıldı.Finale kalan projeler arasında hem ünlü isimler hem de küçük mimarlık ofisleri de yer aldı.

Dünyaca ünlü  isimlerin yer aldığı juri ekibi finale kalan 281 projeyi değerlendirecek. Miquel Adria ,Will Alsop, Chris Bosse, Maria Solé Bravo, Keith Brownlie, Hasan Çalislar, Sir Peter Cook, Monica Ponce de Leon, Odile Decq, Ross Donaldson, Julie Eizenberg, Yvonne Farrell, Mark Fenwick, R. Anthony Fieldman, Paul Finch, Karen Forbes, Nabil Gholam, Rob Gregory, James Grose, Akihiko Hamada, Bjarne Hammer, Michael Heenan, Kim Herforth Nielsen, Nicolas Houyoux, Charles Jencks, Peter Kudryavtsev ,Tomas Lauri, Nicola Leonardi, Wang Lu, Wolf Manglesdorf, Zain Mankani, James McAdam, Fernando Menis, William Menking, Kamran Moazami, Timothy Moore, Christine Murray, Jo Noero, Shane O'Toole, Antony Oliver, Carme Pigem, Fred Pilbrow, Sanjay Puri, Javier Quintana, Michel Rojkind, Yasmin Shariff, Gurjit Singh Matharoo, Catherine Slessor, Michael Sorkin, Ken Tadashi Oshima, Lance Taylor, Ben Van, Berkel Alex Vandoros, Fermin Vázquez, Sofia von Ellrichshausen, Isay Weinfeld, Li Xiadong, Kongjian Yu, David Zahle, Roger Zogolovitch ve Carlotta Zucchini juri ekibini oluşturuyor.

Vicem Bodrum Yalıları, Vicem Yapı’nın mükemmelik arayışını en iyi şekilde yansıtıyor. Bodrum’a sadece 3 kilometre uzaklıkta yer alan projede, büyüklükleri 240m2 ile 325m2 arasında değişen, 9 ayrı tipte 3’er katlı 21 ev bulunuyor.

En ince ayrıntıya kadar düşünülerek tasarlanan villalardaki, katlanabilir cam cepheler, havalandırma döngü sistemi, iklimlendirmeyi sağlayan süs havuzları, özel iskele, ısıtmalı jet motorlu özel yüzme havuzları ve housekeeping sistemi, Vicem Bodrum Yalıları’nı öne çıkaran özelliklerden sadece birkaçını oluşturuyor.

Lüks ve konforu göz okşayan sadeliğin ihtişamı ile buluşturan proje, yarımadanın doğal bir parçası gibi görünüyor. Ege ve Bodrum mimarisinin geleneksel rengi olan beyaz duvarlar yerine ağırlıklı olarak camın kullanıldığı villalarda iç ve dış mekanı bir bütün haline getiriliyor.

Bununla birlikte, Ödüllü Mimar Emre Arolat’ın yenilikçi tasarımları sayesinde mahremiyetten hiçbir taviz verilmiyor. Camlara takılan özel açılı kanatlar sayesinde, küveytteyken dahi deniz manzarasının tadı çıkartılabiliyor. 

12 ay boyunca keyifle yaşanabilir bir ortam sunan projede, her villanın sahip olduğu platformda yemek yemek dahi mümkün. Nisan 2012’de tamamlanacak olan projede yer alan 21 villanın fiyatları 2 ila 3 milyon euro arasında değişiyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account