Bayraklı Tower,üstün teknolojisiyle 2012’de İzmir’in en akıllı binası olacak

Editör
14.11.2011

Akaryakıt, otomotiv, inşaat, hazır beton ve prefabrik gibi sektörlerde İzmir’in 41 yıllık öncü şirketi Kavuklar’ın ana hissedarı olduğu Bayraklı Tower, 1994’ten beri inşaat sektöründe faaliyet gösteren Miray İnşaat’ın ortaklığıyla hayata geçiyor.

Ticaretin yeni merkezi Bayraklı Ankara Caddesi’nde 2011 Temmuz ayında yapımına başlanan Bayraklı Tower, gerek inşaat aşamasında gerekse de binanın iç donanımında kullanılan üstün teknolojiyle, 2012’de İzmir’in  en akıllı binası olacak.

Ticari kimliğiyle daha çok öne çıkması arzulanan ve yeniden yapılanma sürecinde olan İzmir’in kentleşme sürecindeki öncü sembol yapısı olacak olan Bayraklı Tower, bina sakinlerinin zamanı daha etkin kullanabilmeleri için “home office” konseptiyle tasarlandı.

Çalışma ve yaşam alanlarını birleştiren Bayraklı Tower’da, bina sakinleri alışveriş, yeme içme, spor ve eğlence gibi günlük ihtiyaçlarını aynı mekanda karşılayabilecekler.

2012’nin 3’üncü çeyreğinde tamamlanması planlanan ve temeli Temmuz ayında atılan Bayraklı Tower’daki ofislerin yüzde 50’si şimdiden sahiplerini buldu.

Teknolojinin kılavuzluk ettiği bu çağda, Türkiye’nin en akıllı binasını yaptıklarını söyleyen Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk, “İzmir’e yakışanı yapmak için çıktığımız bu yolda İzmirliler bize ve projemize büyük bir güven duyarak, biz daha temelini atmadan projeye yatırım yapmaya başlamışlardı.

Toplam 171 ofisin olduğu Bayraklı Tower’da ofislerin 85’i satılırken 18’ini de Miray ve Kavuklar olarak biz kullanacağız. Şimdiden ulaştığımız bu tablo İzmir’in böyle bir projeye ne kadar çok ihtiyacı olduğunu bize bir kez daha gösterdi.2011 sonuna kadar tüm ofislerin satılmasını hedefliyoruz.

Home office konseptiyle hayatı kolaylaştırmak üzere tasarlanan Bayraklı Tower’da her şeyin ofis sahibi tarafından yönetileceği bir Akıllı Kontrol Sistemi kullanıyoruz.

Bu sistem sayesinde teknik servisten toplantı salonu rezervasyonuna, stor perde kontrolünden enerji tüketim planlamasına kadar her şey kullanıcının yönetiminde olacak. Böylece hem zamandan tasarruf edilecek hem de maliyet yönetiminde önemli bir avantaj yaratmış olacağız” dedi.

Bayraklı Tower, Ege Bölgesi’nin büyüme ve gelişme sürecinde İzmir’in yeni sembolü olacak!

İzmir’in en yüksek yapılarından biri olacak Bayraklı Tower, yüksekliği 100 metreyi aşan toplam 27 kattan oluşuyor. 88 m2 ile 987 m2 arasında değişen farklı büyüklükte ofis ve dekorasyon seçenekleri sunan Bayraklı Tower’da güvenlik de en üst seviyede planlandı.

Her ofisin girişinde güvenlik kamerası bulunmasının yanı sıra ofis kapıları parmak izi, kart ve dokunmatik şifre sistemleriyle korunuyor. Bayraklı Tower’da kullanılan ve içeriğiyle Türkiye’de bir ilk olan Akıllı Kontrol Sistemi sayesinde teknik servisten, araba yıkamaya vale hizmetinden ofis temizliğine, içecek siparişinden taksi çağırmaya, stor perde kontrolünden aidat ve enerji tüketim bilgilerine kadar tüm ayrıntıları kontrol etmek kullanıcıların parmağının ucunda olacak.

Bayraklı Tower’ın İzmir’e sunduğu “ilk”lerle günü başlatmak da bitirmek de sıra dışı olacak!

Güne zinde başlamak ya da yoğun geçen günün stresini geride bırakmak isteyenler için Bayraklı Tower’da, fitness salonu, sauna, buhar banyosu, pilates ve yoga salonu bulunuyor.

Günlük yaşamsal ihtiyaçların da karşılanabilmesi için Bayraklı Tower’da seçkin markaların bulanacağı alışveriş ve yeme-içme katı da olacak.

İzmir’de bir ilk olan Bayraklı Tower’ın 100 metre yüksekliğindeki Roof Top Bar’ında 360°‘den İzmir’i izleyerek günü noktalamak ise, keyifle beklenen bir ritüel halini alacak.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account