Ödülleri Sahiplerini Buldu...

Editör
14.11.2011

Çeşitli ihtisas alanlarında, küresel ve bölgesel bazda başarı ödülleri dağıtan Euromoney Dergisi’nin Türk Gayrimenkul Sektörü’nün en iyilerine 19 kategoride verdiği ödüller 2 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 10:30’da Ağaoğlu My City Hotel’de düzenlenen ödül töreniyle sahiplerine verildi.

Ödüller, Euromoney Magazine Genel Müdürü Ed Harding ve Gayrimenkul Direktörü William Powell tarafından sahiplerine takdim edildi.

Euromoney Gayrimenkul Ödülleri, Danışman, Geliştirici, Banka ve Yatırım Yönetimi başlıkları altında toplam 19 kategoride veriliyor.

Bu yıl, “Danışmanlık” başlığı altındaki 5 kategoriden Değerleme kategorisinde Eva Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık; Genel, Aracılık/Kiralama ve Pazar Araştırma kategorilerinde Jones Lange Lasalle; Hukuk Danışmanlığı kategorisinde Hergüner Bilgen Özeke ve Vergi Danışmanlığı kategorisinde PWC ödüle layık görüldü.

“Geliştirici” başlığında ise ödül alanlar, Konut kategorisinde Ağaoğlu Şirketler Grubu; Genel ve Alışveriş Merkezi/Perakende kategorilerinde Rönesans Gayrimenkul Danışmanlık; En İyi Ofis/Ticari proje kategorisinde Tekfen Emlak Geliştirme, En İyi Otel/Konaklama kategorisinde Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı; Sanayi/Depolama kategorisinde Logiturk ve Karma kategoride Zorlu Gayrimenkul şeklinde sıralandı.

Banka başlığı altında, Genel, Kredi Finansmanı, Sermaye Finansmanı, Borçlanma Piyasaları ve Şirket Birleşme/Satın Alma kategorilerinde verilen tüm ödüller Garanti Bankası’nın olurken; Yatırım Yönetimi ödülüne ise Union Investment layık görüldü.

Kazananlar nasıl belirleniyor?

1969 yılında İngiltere’de kurulan ve bugün 172 ülkede, finans ve iş dünyası ile sermaye piyasalarının bir numaralı yayını haline gelen Euromoney Dergisi, çeşitli sektörlerde küresel, bölgesel ve ülkeler bazında araştırma ve anketler düzenliyor ve elde ettiği veriler ışığında başarı ödülleri veriyor.

2005 yılından bu yana, gayrimenkul piyasalarını da bu çalışmalara dahil eden Euromoney, Euromoney Gayrimenkul Ödülleri 2011 kapsamında, dünyanın 7 bölgesi ve 53 ülkesinde uzmanlara sorular yöneltti.

Türkiye’den 55 kuruluşun katımılıyla gerçekleştirilen araştırma neticesinde toplam 19 kategoride sektörün en başarılı oyuncularını belirledi.
 

Euromoney 2011 Ödülleri:

Danışman

Değerleme                         Eva Real Estate Appraisal Consultancy
Genel                                 Jones Lang La Salle
Acente /Kiralama               Jones Lang LaSalle
Hukuk Danışmanı              Hergüner Bilgen Özeke
Vergi Danışmanı                PWC
Pazar Araştırma                Jones Lang LaSalle

Geliştirici

Genel                        Rönesans Gayrimenkul Yatırım
Konut                        Ağaoğlu Şirketler Grubu
Perakende (AVM)     Rönesans Gayrimenkul Yatırım
Ofis/Kurumsal           Tekfen Emlak Geliştirme
Sanayi                       Logiturk
Otel                           Akfen GYO
Karma                       Zorlu Property Group


Banka

Genel                        Garanti
Kredi Finansmanı     Garanti
Sermaye Finansmanı     Garanti
Borçlanma Piyasaları   Garanti
Şirket Birleşme/Satın alma Garanti

Yatırım Yönetimi

Genel                        Union Investment

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account