Zorlu Center’ın Havalandırmasında AFS İmzası

Editör
10.11.2011

Havalandırmanın lider kuruluşu AFS, Zorlu Gayrimenkul  tarafından Zincirlikuyu’da inşa edilen Zorlu Center’ın tüm fan ihtiyacını temin ediyor.

Rezidans, alışveriş merkezi, otel, Performans Sanatları Merkezi ve ofisl olmak üzere Türkiye’nin 5 fonksiyonlu karma kullanım projesi olan Zorlu Center da, AFS’nin distribütörlüğünü yaptığı Solar&Palau firmasının fanları kullanılacak.

Proje’de taze hava, basınçlandırma, egzoz, duman egzoz, otopark havalandırma (jet fan sistemi) ve tünel havalandırma (jet fan sistemi) fanları kullanılacak.

Zorlu Center İstanbul’a değer katacak

Zorlu Center ile Türkiye’de ilk defa rezidans, Performans Sanatları Merkezi, alışveriş merkezi, otel ve ofisten oluşan 5 fonksiyon bir araya getirilerek, adeta yeni bir “Kent Meydanı” yaratmak hedefleniyor.

İstanbul’a değer katacak olan Zorlu Center’da 3 bin 70 kişilik kapasiteye sahip Türkiye’nin en büyük Performans Sanatları Merkezi’nin inşası hızla ilerliyor. Yaklaşık 50.000 m² büyüklüğündeki merkezde, Londra ve Broadway’de gösterimi gerçekleşen dünyaca ünlü eserler eş zamanlı olarak misafir edilecek.

Dünyanın en ünlü markalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Zorlu Center içinde “premium luxury” otel markası Raffles Hotel & Resorts’un yanı sıra İstanbul’un kültür çeşitliliğine uygun şekilde farklı ihtiyaçlar için farklı seçenekler sunacak alışveriş merkezi de yer alacak.

Ulaşımın öncelikli olarak değerlendirildiği proje kapsamında ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile, bölgedeki toplu taşıma ve bağlantı yollarının geliştirilmesi ve trafiğin rahatlamasına büyük katkı sağlayacak bir proje hayata geçiyor.

Yayaların Zorlu Center ile Gayrettepe Metro İstasyonu ve Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’na ulaşımını kolaylaştıracak tünel ve altgeçitler İstanbulluların hizmetine sunulacak.

“Projede fan ailesinin en geniş yelpazesi kullanıldı”

Zorlu Center projesinin fonksiyonları, büyüklüğü ve yüksek standartlı çok özel bir proje olması sebebiyle fan ailesinin en geniş yelpazesi ile proje içerisinde yer aldığını kaydeden AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz, “ 2.5 milyar dolar büyüklüğündeki Türkiye’nin en prestijli projesi olan Zorlu Center’ın havalandırma sisteminde kullanılacak fanlar, Türkiye’nin köklü ve havalandırma pazarının lider kuruluşu AFS tarafından temin edildi.

Çözüm ortağımız Soler&Palau ile birlikte Zorlu Center projesinin tüm fan ihtiyaçlarını tek elden karşılıyoruz.  Zorlu Gayrimenkul’un şirketimizi tercih etmesi ayrıca bizleri onurlandırmıştır. 

AFS, bundan sonra da gerek Türkiye’de gerekse dünya üzerinde böylesi önemli projelerde yer almaya devam edecektir. AFS kalitesini ve farklılığını yaşatmak, müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak en önemli amacımızdır.

Ortağımız Solar&Palau firması yetkililerine de bizlere destek oldukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Zorlu Center projesinde hava akışına göre; radyal ve aksiyal fanlar, rotor-kanat yapısına göre; öne ve geriye eğik kanatlı fanlar, rotor-motor bağlantısına göre; direkt akuple ve kayış kasnaklı fanlar, kullanım yerine göre; domestik, kanal tipi, çatı tipi (yatay atışlı, dikey atışlı ve basınçlandırma) fanlar, otopark ve tünel havalandırması için jet fanlar, yangın-duman fanları ve patlamaya dirençli (ex-proof) fanlar, kontrol şekline göre; damperli, hız anahtarlı, frekans inverterli ve çok devirli motorlu fanlar kullanılmaktadır.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account