Hilton Worldwide, Rusya’daki otel sayısını, portföyüne kattığı dört yeni otel ve inşa edilmesi planlanan 11 yeni tesis projesi ile 23’e çıkarıyor.

Editör
04.11.2011

 Hilton Worldwide, Rusya’da portföyüne kattığı dört yeni otel ve farklı lokasyonlarda hayata geçirilecek 11 yeni tesisin inşasını içeren bir geliştirme anlaşmasıyla, bu ülkedeki büyümesini sürdürüyor.

Şirket, söz konusu dört yeni otel ile Rusya’daki hizmet ağına 1000 yeni oda katarken, büyüme atağının diğer bir yüzünü oluşturan ve farklı lokasyonlarda yeni tesislerin inşasını ön gören geliştirme anlaşması sonucunda oda sayısında 1.500 adetlik yeni bir artışın meydana gelmesi planlanıyor. Tüm bu adımların sonucunda, şirketin Rusya’da ki otel sayısı 23’e ulaşmış olacak.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı  Patrick Fitzgibbon, Rusya pazarına verdikleri önemi dile getirdi ve : “Yaklaşık 1.000 yeni odayı hizmete sunacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Rusya genelinde farklı noktalarda 11 tesis projesini kapsayan geliştirme anlaşması dahilinde, bu rakama 1.500 odanın eklenmesini öngörüyoruz. Genişleyen portföyümüzle misafirlerimizi ağırlamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Osnova Development firması ile farklı lokasyonlarda tesisleri kapsayan geliştirme anlaşması imzalanıyor

Osnova Development LLC firması ile imzalanacak olan ve 11 yeni tesisi kapsayan geliştirme anlaşması sonrasında, Rusya’nın değişik bölgelerinde 1.500 yeni oda için çalışmalar başlayacak.

 Ağırlıklı olarak Hampton by Hilton markasına ait olması planlanan odaların bir kısmı da, Hilton Garden Inn markasını taşıyacak. Daha önce duyurusu yapılan Hampton by Hilton Voronezh’in yanı sıra, Novosibirsk, Rostov-on-Don ve Ufa gibi önemli lokasyonlarda açılacağı belirtilen en az 11 otel de, bu anlaşma kapsamında yer alıyor.

Hilton Kazan

Hilton Worldwide’ın Rusya’da portföyüne dahil edeceğini duyurduğu dört yeni otelin birincisi, Eastfield Kazan LLC firması ile yapılan yönetim anlaşması kapsamında, Hilton Hotels & Resorts markasıyla hayata geçecek. 202 oda kapasiteli bu otelin 2014 yılı baharında açılması planlanıyor. 

Şehrin iş merkezinde yer alan ve hem anayoldan hem de havaalanından kolaylıkla erişim sağlayan otel, karma bir projenin bir parçası olarak inşa ediliyor.

Gün boyunca restoran ve bar hizmeti sunacak olan otel bünyesinde, yaklaşık 400 metrekare büyüklüğünde balo salonunun yanı sıra; 11 adet toplantı odası, bir iş merkezi ve kapalı yüzme havuza sahip bir sağlık kulübü de yer alacak.

Moskova’nın Vnukovo Havaalanında Double Tree by Hilton açılıyor

Vnukovo Hotels CJSC firması ile yapılan yönetim anlaşması kapsamında ise, 2013 yılının başlarında Moskova’nın Vnukovo Havaalanında 432 odalı bir DoubleTree by Hilton oteli açılacak.

 Ana terminal binasının tam karşısına yer alacak olan otel, yeraltı tüneli aracılığıyla yeni terminal binası ile tren istasyonuna doğrudan erişim imkânı sağlayacak. Otelin konukları ayrıca tüm gün açık olacak restoran, bar ve kafeteryanın yanı sıra fitness merkezi ve kapalı yüzme havuzu da bulunan sahip sağlık kulübünden de yararlanabilecekler.

 Otel bünyesinde ayrıca, yaklaşık 450 metrekarelik balo salonunun da bulunduğu 1.700 metrekareden büyük bir sosyal alan da yer alacak.

Hilton Garden Inn Volgograd

Business-Group SINHRO LLC ile imzalanan franchise sözleşmesinin ardından, Volgograd şehrinde 2012 sonu itibariyle açılması planlanan 158 odalı olacak Hilton Garden Inn ise, havaalanı da dâhil olmak üzere, ulaşım merkezlerine yakın, merkezi bir bölgede yer alıyor.

Otel, tasarımcı Herman Miller’ın imzasını taşıyan ergonomik Mirra sandalyeleri gibi, Hilton Garden Inn markasına özgü özel dokunuşlar ve hizmetler sunacak.

Otelin her noktasından ücretsiz, yüksek hızlı Wi-Fi internet servisinin yanı sıra, 24 saat açık iş merkezi ve bir fitness merkezi de misafirlere hizmet verecek. Otel aynı zamanda 310 metrekareden büyük bir sosyal alana da sahip olacak.

Hampton by Hilton Volgograd Profsoyuznaya

Volgograd şehrinde hizmete girecek olan bir diğer otel ise, Market LLC firmasıyla imzalanan franchise sözleşmesi kapsamında hayata geçiyor. 156 oda kapasiteli otel, Hampton by Hilton Volgograd Profsoyuznaya ismiyle, 2013 yılı sonunda hizmete girecek.

Şehrin havaalanı da dahil olmak üzere, ulaşım merkezlerine yakın bir bölgede yer alan otelin konukları, yaklaşık 75 metrekarelik toplantı odasının yanı sıra otoparktan da faydalanabilecekler.

Sınıfının en iyi hizmet kalitesini ve konforunu sunacak olan otel, hem iş hem de tatil amaçlı seyahat eden konuklara hitap edecek şekilde tasarlanıyor.

Otelin konukları her yerden ücretsiz olarak yüksek hızlı internet erişim imkânı, ücretsiz sıcak kahvaltı, 24 saat açık iş merkezi, hafif yemek salonu, bar ve fitness merkezi gibi hizmetlerden de faydalanabilecekler.

Rusya’daki ilk otelini 2008 yılında açan ve hemen sonrasında otel sayısını üçe çıkaran Hilton Worldwide, 2012 yılı sonu itibariyle ülke çapında en az dört otel daha açmış olmayı planlıyor.

 Bu planlar kapsamında ilk olarak 2012 baharında Hilton Garden Inn Krasnodar’ın ve ardından da 2012 yazında Hampton by Hilton Voronezh’in hizmete girmesi ön görülüyor.

Şirket, stratejik gelişim pazarları arasında yer alan Rusya’da, kısa bir süre önce iki marka için bir proje imzaladığını da duyurdu. Bu kapsamda Hilton’un yanı sıra bir başka markayı da taşıyan bir otel dışında, St. Petesburg’daki yeni Expoforum kongre merkezinde bir de Hampton by Hilton otelin hizmete girmesi planlanıyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account