Sinpaş GYO, müşterilerin eski evlerini alıp yenisini verecek. Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Müşteri eskisini elden çıkarıp bizim konutlarımıza transfer olacak. Transfer teklifini de Jose Mourinho yapacak” dedi.

Yazar:Editor
04.11.2011

SİNPAŞ GYO, 5 yılda 10 bin konut hedefine ulaşmak için, ‘transfer kampanyası’ başlattı. Bu kampanyada Sinpaş GYO, projelerinden daire alanlar, önce 18 ay boyunca taksit ödeyecek.

18 ayın sonunda eğer hala satamamışsa eski evi, Sinpaş çözüm ortağı Kentsel Hizmetler alacak. Gayrimenkule ilginç bir sistem getirdiklerini söyleyen Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Müşteri aynı otomotivdeki gibi eskisini elden çıkarıp bizim konutlarımıza transfer olacak.

Transfer teklifini de 2012 sonuna kadar anlaştığımız Real Madrid’in teknik direktörü Jose Mourinho yapacak. Bayramdan sonra kampanyamız resmen başlayacak” dedi.


Otodaki takas sistemi gibi
Ömer Faruk Çelik, şunları söyledi: “Yeni sistemle müşteriyi bankaya göndermeyeceğiz. Bizden ev alan müşteri, 18 ay sıfır faizle bize taksit ödeyecek.

Bu süre boyunca eski evini kendisi satmaya çalışacak. Eğer satamazsa bünyemizde çalışan Kentsel Hizmetler evin ekspertizini yapıp, satın alacak. Otomobildeki gibi takas sistemini sektöre getirmek istiyoruz.

Nasıl arabalar belli bir süre sonra yenileniyorsa, müşterilerimizin de eski evini elden çıkarıp yenisine geçmesini sağlayacağız. Evin satışından gelen parayı bizden aldığı evin üzerine ekleyeceğiz.

”
Ev ihtiyacı kalmıyor
1980’li yıllarda herkesin başını sokacak bir eve ihtiyacı olduğunu dile getiren Çelik, şöyle devam etti: “O dönemlerde yüzde 24 faizle bile ev alınmaya razı olunuyormuş. Şimdi öyle değil. Herkesin iyi kötü bir evi var.

Artık kolay kolay 2 bin dairelik projeler satılamıyor. Eskiden yılda bir tane kampanya yaparken şimdi bir ayda farklı farklı kampanyaları devreye sokuyoruz. Aynı otomotiv sektöründeki gibi hızla eskisini elden çıkarıp yenisinin alınmasını sağlamamız lazım. Satamıyorsa eskisini gerekirse otomotivciler gibi bizim almamız gerekiyor.

”
Özel sektör formülü
‘Kentsel Hizmetler’ hakkında da bilgi veren Ömer Faruk Çelik, “Amaç ikinci el konutları emlakçılara bırakmamak. Hem bizden ev alan müşterilerimiz evlerini satarken zarar etsin istemiyoruz hem de böyle kampanyaları daha avantajlı hale getiriyoruz.

ikinci el servisimiz, ‘Transfer Kampanyası’ sayesinde aldığı müşterilerin eski evlerini yenileyecek. Yıllık 1000 konut alma kapasiteleri var. Bunun daha üstünde bir talep ile karşılaşırsak bu rakamı daha da yükseltebiliriz.

Kentsel dönüşüme özel sektör formülü getirdik diyebiliriz. Şu anda elimizde İstanbul’da 700-800 konutluk bir stok var. Türkiye genelinde ise toplam 2.500 konut. Bunları ‘Transfer kampanyası’ ile satacağız” diye konuştu.

Mourinho’yu Sinpaş’a çok yakın gördük

REAL Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun evine çok bağlı biri olduğunu söyleyen Ömer Faruk Çelik, “Mourinho’nun hikayesini dinlediğimde ‘Bulun getirin, hemen sözleşme yapalım’ dedim.

Hikayesi bizimkiyle çok benzer. Kendisi Türkleri de çok seviyor. Reklam filminde de eğer bir gün Türkiye’de takım çalıştırırsa evini Sinpaş’tan alacağını söylüyor. Şubat ayında liderlik konferasına katılacak. Mourinho bizim için reklam yüzü değil 2012 sonuna kadar sürecek bir iletişim kanalı olacak” dedi.

Gayrimenkul uzun vadede daha çok kazandırır

GAYRİMENKUL sektörünün yılın ilk yarısında iyi gittiğini ancak şu anda durgunluk yaşadığını söyleyen Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, şu değerlendirmeleri yaptı: “Türk halkının genetik bir özelliği var.

Altın fiyatları oynuyor, demir fiyatları oynuyor, hükümetler değişiyor, umurunda olmuyor. Döviz biraz dalgalansın hemen kendilerini geri çekiyorlar. Ancak o zaman ekonomik sıkıntı olduğunun farkına varıyorlar. Avrupa’daki kriz dövizi, döviz de hem gayrimenkul hem otomotivi kötü etkiliyor.

Şu sular durulsa da bir ‘oh’ desek. Gayrimenkul uzun vadeli bir yatırım, daha fazla kâr marjları yakalanabiliyor. Dolar ve Euro kazandırmayacak, bozun dövizlerinizi gelin gayrimenkule yatırın.”
 

KAYNAK:Hürriyet Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account